9 C
Скопје
четврток, ноември 15, 2018

После фудбалерите на ред дојдоа НБА ѕвездите: Двејн Вејд во Кина за астрономски договор?!

После фудбалерите сега на ред дојдоа изгледа и НБА ѕвездите. Имено, Двејн Вејд би можел да се пресели во Кина, секако за огромна сума. Легендарниот ас на Мајами...

Заработува милиони во НБА, а летото го минува спасувајќи животи: На славниот кошаркар му...

Славниот шпански кошаркар Марк Гасол се придружи во организација за спасување на животите на мигрантите од Африка кои се обидуваат преку морето да дојдат...

Јокиќ стана најплатен српски спортист во историјата

Кошаркарот Никола Јокиќ потпиша нов петгодишен договор со НБА лигашот Денвер Нагетс вреден 148 милиони долари и стана најплатениот српски спортист во историјата. Јокиќ минатата...

Поранешна НБА ѕвезда убиена при престрелка со полицијата

Поранешниот НБА играч и Тајлер Ханикат се забарикадирал во куќата во Лос Анџелес и пукал на полицијата, која го убила, јавуваат американските медиуми. Полицијата добила...

НБА бомба: Леброн Џејмс во Лејкерс

Еден од најдобрите НБА играчи, Леброн Џејмс предизвика кошаркарски земјотрес по објавата дека од Кливленд преминува во Лос Анџелес Лејкерс. -Му благодарам на североисточно Охајо...

Давитков: Во Швајцарија да ја продолжиме победничката серија

Македонската кошаркарска репрезентација денеска ќе замине за Швајцарија каде ќе го одигра последниот натпревар од групната фаза во првата претквалификациска рунда за Евробаскет 2021....

ВЕЌЕ ИМ СМЕНИЈА ИДЕНТИТЕТ: Антиќ, Стојановски и Чековски во Еуробаскет запишани како „Северномакедонци“ (ФОТО)

Кошаркарите на „Работнички“ и на МЗТ, Перо Антиќ, Дамјан Стојановски и Ѓорѓи Чековски на професионалните профили на „Еуробаскет“ веке се запишани како кошаркари од...

МКФ предлага до четворица странци во клубовите и тројца Македонци на терен

На денешната последна дебата меѓу Македонската кошаркарска федерација (МКФ) и претставниците на седум прволигашки клубови бил изнесен предлогот од страна на МКФ за намалување...

Сега е сигурно: Лука Дончиќ од наредната сезона во НБА!

Во понеделникот истече рокот за одјавување на кошаркарите од НБА драфтот. Најголемиот талент на европската кошарка Лука Дончиќ својата пријава не ја повлече и сега е сигурно...

Леброн разочаран по третиот пораз од Голден Стејт

Најдобриот кошаркар на Кливленд и еден од најдобрите во светот, Леброн Џејмс беше многу разочаран од поразот во третиот натпревар во финалната серија од...

Популарно