7.8 C
Скопје
вторник, март 26, 2019

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

Со натпреварот меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром и вицепрвакот Карпош Соколи вечер ќе биде комплетирано првото коло од македонскиот кошаркарски шампионат. Дуелот ќе се...

Антиќ заедно со големи светски ѕвезди дел од спектаклот во чест на Душан Ивковиќ

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ беше дел од тимот предводен од легендарниот тренер Душан Ивковиќ кој синоќа во Атина стави крај на долгогодишната кариера. На хуманитарниот...

Осум претенденти за трофејот во Супер купот на АБА лигата

Како увертира во новата сезона од регионалната кошаркарска АБА лига, од денес до 23 септември во Бар, Црна Гора, премиерно ќе се одржи Суперкупот. Осум...

Ласо останува на клупата на Реал Мадрид уште две години

Тренерот на Реал Мадрид, Пабло Ласо, ја продолжи соработка со шпанскиот гигант на уште две години. Ова ќе биде негова седма сезона на клупата на...

Словенија нов европски кошаркарски шампион

Словенечката кошаркарска репрезентација за првпат во својата историја го освои шампионскиот трофеј на едно континентално првенство. Вчера во Истанбул, Словенија предводена од извонредниот Горан...

Антиќ секогаш со „срце на терен“ – од денеска и официјално во Црвена звезда

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ од денеска и официјално е со својот старо-нов клуб белградска Црвена ѕвезда. Во своето прво интервју пренесено на официјалниот сајт...

МЗТ го победи Левски во Софија

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до втората по ред победа во подготовките за новата сезона, откако вчеравечер во Софија, го совладаа тимот на...

Антиќ повторно го облече „црвено-белиот дрес“

Македонскиот кошаркарски репрезентативец и трикратен освојувач на Евролигата Перо Антиќ потпиша едногодишен договор со првакот на АБА лигата Црвена Звезда. Оваа вест вечерва ја потврди...

Формирани четвртфиналните двојки на Евробаскет 2017

По одигрувањето на последниот осминафинален дуел меѓу Хрватска и Русија синоќа во Истанбул познати се сите четвртфинални двојки на Европското кошаркарско првенство. Последни место меѓу...

ФОТО+ВИДЕО: Провокативна, згодна и секси – Македонската кошаркарка остава без здив

Една од најзгодните македонски кошаркарски репрезентативки, Едина Муса, секојдневно реди нови фотографии на социјалните мрежи, особено такви од салата за вежбање. https://www.instagram.com/p/BQw1K61A6qk/ Инако, теретаните се нешто...


Популарно