17 C
Скопје
понеделник, септември 24, 2018

Бостон и Јута изедначија, Кливленд прв четвртфиналист во НБА плеј-офот

Кошаркарите на Бостон целосно се вратија во серијата со Чикаго во 1.коло од плеј-офот по победата со 101:90 остварена ноќеска во четвртиот нивни меѓусебен...

ВИДЕО: Втора сезонска победа за МЗТ Скопје во АБА лигата

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја забележаа втората победа оваа сезона во АБА-лигата, откако синоќа во Лакташи со фантастична игра во нападот ја совладаа...

ВИДЕО: Трето по ред НБА финале за Голден Стејт

Екипата на Голден Стејт трета сезона во низа ќе игра во големото финалето на НБА лигата. „Воините“ ноќеска во натпреварот број 4 од финалето...

Поранешна НБА ѕвезда убиена при престрелка со полицијата

Поранешниот НБА играч и Тајлер Ханикат се забарикадирал во куќата во Лос Анџелес и пукал на полицијата, која го убила, јавуваат американските медиуми. Полицијата добила...

Газдата на Шахтер Доњецк ги купува ФК и РК Вардар: Милијардерот Ахметов нов сопственик...

Газдата на украинскиот гигант Шахтер Доњецк, Ринат Ахметов преговара за да ги преземе фудбалскиот и ракометниот клуб Вардар од рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко, кој...

Антиќ заедно со големи светски ѕвезди дел од спектаклот во чест на Душан Ивковиќ

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ беше дел од тимот предводен од легендарниот тренер Душан Ивковиќ кој синоќа во Атина стави крај на долгогодишната кариера. На хуманитарниот...

Александар Тодоров нов тренер на МЗТ Скопје

Поранешниот селектор на македонската младинска репрезентација, Александар Тодоров (43), е нов тренер на МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска и официјално потпиша едногодишен договор со...

Пораз на Реал Мадрид на гостувањето кај Галатасарај

Во кошаркарската Евролига синоќа се одиграа првите пет средби од 24.коло, во кои најпријатното изненадување го прирeдија кошаркарите на Галатасарај. На средбата одиграна во Истанбул,...

ШОКАНТНО ВИДЕО: Kошаркар доживеа срцев удар на сред натпревар

Овој период за голема жалост е преполн со трагедии во спортот… По вчерашната трагедија во која фудбалер од третата хрватска лига почина на терен денес...

Леброн разочаран по третиот пораз од Голден Стејт

Најдобриот кошаркар на Кливленд и еден од најдобрите во светот, Леброн Џејмс беше многу разочаран од поразот во третиот натпревар во финалната серија од...

Популарно