17 C
Скопје
понеделник, септември 24, 2018

Против кошаркарот на Бостон, Џабар Бирд, поднесена тужба за семејно насилство

Против кошаркарот на Бостон селтикс, Џабар Бирд, е поднесена тужба за домашно насилство, откако викендов беше приведен за напад на неговата девојка. Тој е обвинет...

Газдата на Шахтер Доњецк ги купува ФК и РК Вардар: Милијардерот Ахметов нов сопственик...

Газдата на украинскиот гигант Шахтер Доњецк, Ринат Ахметов преговара за да ги преземе фудбалскиот и ракометниот клуб Вардар од рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко, кој...

Лу: Ќе биде тешко без Леброн Џејмс

Тренерот на Кливленд кавалирс, Тајрон Лу, истакна дека ќе му биде тешко без Леброн Џејмс во екипата, бидејќи смета дека тој е еден од...

После фудбалерите на ред дојдоа НБА ѕвездите: Двејн Вејд во Кина за астрономски договор?!

После фудбалерите сега на ред дојдоа изгледа и НБА ѕвездите. Имено, Двејн Вејд би можел да се пресели во Кина, секако за огромна сума. Легендарниот ас на Мајами...

Заработува милиони во НБА, а летото го минува спасувајќи животи: На славниот кошаркар му...

Славниот шпански кошаркар Марк Гасол се придружи во организација за спасување на животите на мигрантите од Африка кои се обидуваат преку морето да дојдат...

Јокиќ стана најплатен српски спортист во историјата

Кошаркарот Никола Јокиќ потпиша нов петгодишен договор со НБА лигашот Денвер Нагетс вреден 148 милиони долари и стана најплатениот српски спортист во историјата. Јокиќ минатата...

Поранешна НБА ѕвезда убиена при престрелка со полицијата

Поранешниот НБА играч и Тајлер Ханикат се забарикадирал во куќата во Лос Анџелес и пукал на полицијата, која го убила, јавуваат американските медиуми. Полицијата добила...

НБА бомба: Леброн Џејмс во Лејкерс

Еден од најдобрите НБА играчи, Леброн Џејмс предизвика кошаркарски земјотрес по објавата дека од Кливленд преминува во Лос Анџелес Лејкерс. -Му благодарам на североисточно Охајо...

Давитков: Во Швајцарија да ја продолжиме победничката серија

Македонската кошаркарска репрезентација денеска ќе замине за Швајцарија каде ќе го одигра последниот натпревар од групната фаза во првата претквалификациска рунда за Евробаскет 2021....

ВЕЌЕ ИМ СМЕНИЈА ИДЕНТИТЕТ: Антиќ, Стојановски и Чековски во Еуробаскет запишани како „Северномакедонци“ (ФОТО)

Кошаркарите на „Работнички“ и на МЗТ, Перо Антиќ, Дамјан Стојановски и Ѓорѓи Чековски на професионалните профили на „Еуробаскет“ веке се запишани како кошаркари од...

Популарно