15.4 C
Скопје
четврток, јуни 20, 2019

Двајца врвни македонски кошаркарски тренери повредени во сообраќајни незгоди!

Поранешниот селектор и актуелен тренер на Гостивар, Марјан Србиноски се наоѓа во болница во Тетово откако заработи тешки телесни повреди во сообраќајна незгода која...

ВИДЕО: Терористички напад на прославата на Торонто во НБА

Прославата на првата шампионска титула во НБА лигата на Торонто Репторс имаше неславен крај на плоштадот „Нејтан Филипс“. Илјадници луѓе излегоа на улиците да...

(Видео) Само во Србија – Вечното дерби прекинато, кровот попушти, удри гром и снема...

Кошаркарското "вечно" дерби во салата "Александар Николиќ" беше прекинато во 32. минута при водство на Партизан од 56:55 против Црвена Ѕвезда. Тогаш натпреварот беше прекинат, бидејќи...

Толовски: На сите Македонци во дијаспората им ја честитам титулата на нашиот најголем прекуокеански...

На сите Македонци во дијаспората им ја честитам титулата на нашиот најголем прекуокеански тим Торонто Репторс. Пишува: Мартин Толовски на Фејсбук Инаку, оваа честитка е поради...

Ѕвездата на Бостон Селтикс донесе неочекувана одлука и ја стресе НБА лигата!

Американските медиуми објавија шокантни вести дека Кајри Ирвинг нема да ја прифати можноста да остане во Бостон Селтикс за уште 21,3 милиони долари за...

(Видео) Заврши бајката на Г.Стејт – Торонто за првпат шампион на НБА лигата, цела...

Кошаркарите во Торонто за прв пат во историјата станаа шампиони на најсилната лига во светот НБА. Со третата гостинска победа во финалната серија, Торонто Репторс стигнаа до титулата...

(Фото) Мајкл Џордан има нова јахта – Колку плати МЈ за неа и што...

Мајкл Џордан, покрај тоа што е еден од најдобрите Американски кошаркари на сите времиња, исто така е и многу добар бизнисмен. Џордан го крена својот...

(Видео) По 18 години во НБА заминува во пензија – Ова се најдобрите моменти...

Една од НБА легендите, Тони Паркер по 18 години реши да и стави крај на својата кошаркарска кариера. Поранешната ѕвезда на Сан Антонио Спарс мина...

(Фото) Тој е можеби најголемиот фан на Леброн – По целото тело има тетоважи...

Најдобриот кошаркар во НБА, Леброн Џејмс сигурно ќе остане без зборови кога ќе го види овој фан обвиен со тетоважи со неговиот лик. Леброн е...

(Видео+Фото) Денеска е денот кога светот остана без најголемиот, пред 23 години загина кошаркарскиот...

Денес се навршуваат 26 години од прераната смрт на најголемиот кошаркарски талент на поранешна Југославија и на Хрватска, „кошаркарскиот Моцарт“Дражен Петровиќ, кој на денешен...

Популарно