20.7 C
Скопје
понеделник, април 22, 2019

Фото: За 11.50 фунти можете да ги добиете ракавиците на Кариус од финалето!

Германскиот голман Лорис Кариус е најголемиот виновник за поразот на Ливерпул во финалето од Лигата на шампионите против Реал Мадрид (3:1). Кариус со две катастрофални грешки практично...

Фото: Реал Мадрид ги претстави новите дресови

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид денес официјално ги претстави дресовите за следната сезона 2018/19. Бојата на „кралските“ дресови не се коментира – таа е бела,...

УЕФА го прогласи голот на сезоната во ЛШ

Неверојатниот погодок на Герет Бејл за 2:1 во финалето на Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Ливерпул остана на второ место на листата...

ФОТО: Падна договор – На „Енфилд“ пристигнува Бразилец од 50 милиони евра!

Еден од најдобрите фудбалери на Монако се сели во Ливерпул за сума од 50 милиони евра, објавија од Ливерпул. Фабињо вчера беше претставен на официјалниот...

Емери ја засилува одбраната: Бек од Јувентус, стопер од Борусија Дортмунд

Новиот тренер на Арсенал, Унаи Емери е одлучен во тоа да ја засили одбраната со искусни играчи. Најболна точка на Арсенал е одбраната, па Емери токму тука...

ФОТО: На играчите на Нигерија најстрого и се забранети Русинките, “попуст” ќе добие само...

Нигерискиот тренер Гернот Рох на Светското првенство во Русија на самиот почеток воведе воена дисциплина. Првата забрана за играчи е потенцијална "средба" со русинките, а...

ФОТО: За некој трагичар за некој херој: Навивач му посвети тетоважа на Кариус

Навивач на Манчестер Јунајтед избра интересен начин да ги одбележи киксовите на голманот на Ливерпул, Лорис Кариус во финалето од ЛШ. Голманот на „црвените“ беше...

Избран најдобриот тим: Ова се најдобрите фудбалери во Лигата на шампионите за оваа сезона

На крајот од сезоната во фудбалската Лига на шампион избран е најдобриот тим во кој место добија 18 фудбалери. Најмногу од нив, осум се...

Јувентус сака да го „украде“ Ромањоли од Милан

Италијанскиот шампион Јувентус е сериозно заинтересиран за младиот дефанзивец на Милан, Алесио Ромањоли, пренесуваат италијанските медиуми. Ромањоли одигра фантастична сезона и се етаблираше во еден од...

Тухел пристигна и веќе отпиша четворица, помеѓу нив и сонародникот на Нејмар

Томас Тухел неодамна беше претставен за нов тренер на Пари Сен Жермен. Германскиот стручњак е избран од раководството на тимот со цел во Париз да...Популарно