-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019

(ВИДЕО)Ибрахимовиќ воодушевува во САД!

Иако Златан Ибрахимовиќ е во поодминати години сепак не престанува да воодушевува со своите игри. Во првиот натпревар постигна два гола, мируваше на вториот натпревар...

Ковач: Навистина немаше контакт, понудата од Баерн ја добив вчера

Нико Ковач се појави на првата конференција откако Баерн Минхен објави дека Хрватот на лето ќе биде новиот тренер на германскиот шампион. „Пред една недела...

Извлечени двојките за полуфинале во Лигата на шампионите и Лига Европа

Во 13 часот беа извлечени двојките за полуфинале во Лигата на шампионите. Баерн М. - Реал Мадрид Ливерпул - Рома Во Лигата Европа двојките се: Атл. Мадрид -...

Неверојатна ноќ во Лигата на Европа! 17 гола на 4 натпревари.

Вчера се одиграа возвратните натпревари од четвртфиналето на Лигата на Европа по кои екипите на Марсеј, Салцбург, Арсенал и Атлетико Мадрид обезбедија пласман во...

Славниот шпански судија се огласи за контроверзниот пенал на Реал Мадрид

Реал во Торино славеше со 3:0, а на домашен терен 3:0 губеше, пред Роналдо да го постигне одлучувачкиот гол, од контроверзниот за поголемиот дел...

(ВИДЕО) Реал Мадрид на “мускули” го елиминира Јувентус за полуфинале во Лигата на шампиони

Екипата на Баерн Минхен со реми без погодоци вечерва на „Алијанц Арената“ избори пласман во полуфиналето во Лигата на шампионите додека пак Реал Мадрид...

Фудбалерите на „Пелистер“ се затруле од салата полна со фекалии

Салатата која во саботата ја јаделе во велешкиот хотел била причина за труењето на фудбалерите на Пелистер. Во неа се најдени бактерии од фекално...

(ВИДЕО) Чудо во Рим: Барселона елиминирана од Рома

Вчера во терминот од 20:45 часот на програмата беа реваншите од Лигата на шампионите помеѓу Манчестер Сити – Ливерпул и Рома – Барселона. Манчестер Сити...

Фудбалот ги пишува најубавите приказни: Од аматерски клуб на чекор до полуфинале во Лигата...

На поголемиот број фудбалски заљубеници позната им е приказната во шкотскиот Квинс Парк. Екипата секогаш важела за аматерска. Никогаш не доведувале играчи, ниту потпишувале...

„Свирежите кон Несто не се од нас“: Ултрасите на Палермо му се извинија на...

Најжестоките навивачи на сицилијански Палермо, „Курва Норд 12“ му се извинија на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски за свирежите, кои неодговорни симпатизери на овој италијански...


Популарно