0 C
Скопје
вторник, февруари 19, 2019

ВИДЕО: Барди ја “наполни” Барселона!

Нашиот репрезентативец Енис Барди постигна два гола против екипата на Барселона во претпоследното коло на Примера. Со овие два гола сега има 9 погодоци...

ВИДЕО: Видете го проектилот на Ибра кој го „сруши“ голот!

Златан Ибрахимовиќ долго време ги тресеше мрежите ширум Европа, а сега и Американците имаат можност да ја видат „разорната моќ“ на неговиот удар. Така беше...

ВИДЕО: Хаос на натпреварот на Хамбургер во Бундес лигата: Клубот испадна навивачите го запалија...

Голем инцидент се случи на денешниот натпревар од Бундес лигата помеѓу Хамбургер и Борусија Менхенглдбах. Опстанокот на Хамбургер во германската Бундес лига зависеше од Фрајбург...

Шпански “Ас” тврди: Нејмар ќе потпише за нов рекорден трансфер од 260 милиони

Иако во ПСЖ има статус на "божество" сепак Нејмар не уживаше во Париз, а приказните почнаа во текот на сезоната дека Нејмар наскоро ќе го...

(ВИДЕО)Погледнете, ова е најверојатно најдобриот автогол во историјата на фудбалот!

Дордрехт и Спарта Ротердам ја одиграа првата утакмица за да останат во холандската лига и овој натпревар ќе биде запаметен со спектакуларниот автогол на гостинскиот напаѓач...

ХАОС ВО ЛОНДОН: Жестока пресметка меѓу Погба и Нобл (ВИДЕО)

Вест Хем и Манчестер јунајтед ремизираа без голови на натпреварот одигран синоќа во Лондон. Иако немаше голови да го одбележат натпреварот, тој не падна во...

УРНЕБЕСНО: Навивач со гол задник го деконцентрира противникот

Натпреварот од втората шпанска лига помеѓу Алкојано и Херкулес го одбележа најкомичната ситуација некогаш видена на фудбалските терени. Имено, во моментите кога гостите требаше да...

(ВИДЕО) Алонсо постигна чуден гол, но Челзи ги загуби шансите за Лигата на Шампиони

Фудбалерите на Челзи ги упропастија и така минималните шанси за пласман во Лигата на шампионите, откако пред своите гледачи ремизираа со Хадерсфилд, 1-1 во...

(ВИДЕО) Најлудиот гол од пенал некогаш постигнат!

Досега, ваков пенал не е забележан. Играчот најпрвин силно ја затресе пречката, а голманот веднаш почна да слави, да трча кон своите играчи да слават. Но, топката...

Пандев суспендиран на еден натпревар

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев е казнет со еден натпревар суспензија поради црвениот картон, кој викендов го доби на мечот против Фиорентина. Дисциплинската...


Популарно