3 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

„Свирежите кон Несто не се од нас“: Ултрасите на Палермо му се извинија на...

Најжестоките навивачи на сицилијански Палермо, „Курва Норд 12“ му се извинија на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски за свирежите, кои неодговорни симпатизери на овој италијански...

Хуанфран останува во Атлетико

Одбранбениот играч на Атлетико, Хуанфран изјави дека ќе потпише нов договор со мадридскиот клуб. Актуелниот соработка меѓу играчот и клубот трае до крајот на...

Притисок врз Роналдо: Десет години затвор или 29 милиони евра казна?!

Расте притисокот врз ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо од страна на шпанската даночна полиција. Според пишувањата во шпанските медиуми, Португалецот може да заработи...

(ВИДЕО) Македонскиот голман Ќосевски постигна гол од 80 метри

Македонскиот голман кој го чува голот на босанскиот клуб Железничар Ведран Ќосевски, е во фокусот на вниманието во БиХ затоа што постигна неверојатен погодок...

Наместо на стадион, во болница: Фудбалерите на „Пелистер“ се затруле од храна

Натпреварот помеѓу Шкупи и Пелистер не започна денес, причина за тоа е труење со храна на играчите на битолскиот тим.  Фудбалерите на Пелистер тргнаа накај...

Потврди дека не е случајно: Роналдо ја повтори магијата од дуелот со Јувентус (ВИДЕО)

Славниот фудбалер, Кристијано Роналдо пред само неколку дена ја воодушеви целата планета со спектакуларниот гол со ножички против Јувентус (види ТУКА). Многу мислеа дека овој потег...

(ВИДЕО) Гол-шоу во Лигата на шампиони

Вечерва во рамките од четвртфиналето во Лигата на шампионите беа одиграни два натпревари, Ливерпул против Манчестер Сити и Барселона против Рома. Ливерпул - Ман.Сити 3-0 Ливерпул во...

Англискиот фудбал обвиен во црно: Почина Реј Вилкинс

Бившиот фудбалер на Челзи и Манчестер Јунајтед Реј Вилкинс почина денес на 61-годишна возраст. Вилкинс беше во болница откако доби срцев удар, а докторите одлучија да...

Дресот на Роналдо од натпреварот заврши во вистински раце

Фудбалскиот свет се уште зборува за неверојатната игра на Кристијано Роналдо, кој со два гола ја донесе победата на Реал Мадрид во Торино против...

ВИДЕО: Фантастичните „ножички“ на Роналдо и бесценетата реакција на Зидан

Реал Мадрид со убедливи 3-0 победи на гостувањето кај Јувентус во Торино. Иако двете екипи имаа голем број на шанси, сепак Кристијано Роналдо од...

Популарно