11 C
Скопје
сабота, февруари 16, 2019

Приказна за филм: Слеп е на едно око, а го постигна голот на годината!...

За Парагваецот Марио Рикардо денес зборува цел свет и тој е доказ дека спортот не познава граници. Иако е слеп на едно око уште од...

ПОТРЕС НА КАМП НОУ! Голема ѕвезда порача: Сакам да си одам!

Само еден ден откако Барселона го комплетираше трансферот на крилниот напаѓач Малкон, една од најголемите ѕвезди на клубот порача дека сака да замине. Станува збор...

Роналдо го осудија на 2 години затвор, тој ќе ги замени за 19 милиони...

Официјално најдобриот фудбалер на светот, Кристиано Роналдо беше осуден од страна на шпанскиот суд на две години затвор поради обвинението дека затајувал данок. Меѓутоа, казната...

Алекс Фергусон го израдува фудбалскиот свет: Наскоро се враќам на „Олд Трафорд“

Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон за прв пат се обрати на јавноста после здравствените проблеми кои ги имаше во мај. Сер Алекс изрази...

Мајсторе, ова е тажно: Марадона „здробен“ дава изјава – не може два збора да...

Откако предизвика бура од реакции со неговото неконтролирано навивање на Светското првенство во Русија, веројатно под дејство на тешки психотропни супстанции, некогашниот фудбалер број...

Германците го осудуваат, Турците го бранат – Озил доби поддршка и од Ердоган

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган јавно ја поздрави одлуката на Месут Озил за напуштање на репрезентацијата на Германија. „Разговарав со него вчера…Тие не можат...

Видео: Ова ретко се гледа – гол од 70 метри!

Швајцарската фудбалска лига започна, а уште во првото коло беше виден голот на сезоната. Имено, на мечот Сион – Лугано, играчот за врска Драган Михајловиќ...

Шкендија го дозна патот до групната фаза од ЛШ

Денеска во Нион беа излечени двојките од третото коло на ЛШ. Доколку во дуелот со Шериф, Шкендија биде поуспешна за пробив до групната фаза на...

„Земјотрес“ на трансфер пазарот: Гвардиола кешира „стотка“ за Пјаниќ

Неодамна се појавија информации дека Јувентус е спремен да го продаде Пјаниќ доколку пристигне понуда од 80 милиони евра, па веднаш се јавија неколку заинтерсирани клубови. Челзи...

Видео: Салах играше кошарка, па го насмеа цел свет!

Мохамед Салах е еден од најдобрите фудбалери на светот, но очигледно дека кошаркарта не му оди баш најдобро. Салах ги започна подготовките со Ливерпул за...


Популарно