19.5 C
Скопје
вторник, јули 23, 2019

„Јапонскиот Меси“ ги посрамоти ѕвездите на Реал, а најтешко помина Кејлор Навас

Реал Мадрид неодамна го донесе 18-годишниот талентиран јапонски фудбалер Такефуша Кубо. Младиот напаѓач кој го нарекуваат „јапонскиот Меси“ уште во 2011. година како дете пристигна...

Асистентот на Анчелоти потврди: Доаѓа ли Елмас? Мислам дека да! (ВИДЕО)

Познатиот италијански новинар, Џанлука Ди Марцио вчера вечер пренесе дека Елиф Елмас и Наполи постигнале конечен договор околу неговиот трансфер во клубот од Неапол. Договор...

Шок во Манчестер Јунајтед! Еден член се предозирал и итно е пренесен во болница!

Еден член на стручниот штаб на Манчестер Јунајтед се предозирал и веднаш бил префрлен во болница, пишува "Дејли мејл". Инцидентот се случи во Перт, каде што...

(Видео) За овој дебелко Реал Мадрид го урна трансфер рекордот – Азар во непрепознатливо...

Белгиецот Еден Азар засега е најголемиот трансфер во овој преоден рок. По одличните сезони во Челзи, Азар направи исчекор во кариерата и во трансфер вреден повеќе од...

(Видео) Голот на вечерва во ЛШ е дело на поранешен играч на Вардар!

Во ЛШ беа одиграни седум натпревари од првото квалификациско коло, а најголемото изненадување го направи шампионот на Црна Гора, Сутјеска, која одигра 1-1 на...

(Видео) Како Пеп Гвардиола преку ноќ стана хит на интернет – Погледнете каква магија...

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е еден од најуспешните тренери во овој момент, но каталонскиот стратег се уште поседува „магија“ во нозете. Како играч...

(Видео) Реал го претстави новото засилување од Бразил, а тој колабираше на пресот!

Репрезентативецот на Бразил, Едер Милитао имаше голема непријатност на неговата денешна промоција во Реал Мадрид. Кралскиот клуб му плати 50 милиони евра на Порто за 21-годишен...

Пике и Шакира во големи проблеми – Зошто шпанскиот суд им изрече жестоки казни?

Напаѓачот на Барселона, Џерар Паке и неговата сопруга пејачката Шакира, ќе мора да платат 2.1 милиони евра на даночните власти во Шпанија за неплатен...

(Фото) УЕФА со остра реакција до ФФМ: Ахмети и Османи да не фрлаат лопати...

УЕФА ќе побара објаснување и дополнителни информации од Фудбалската федерација на Македонија околу поставувањето на камен – темелникот на трибината на Фудбалскиот клуб „Шкупи“...

Косовска, па македонска Дрита ги стресе обложувалниците

Вчерашниот контролен натпревар меѓу екипите на Дрита и Ренова (1-5) предизвика бура меѓу светските обложувалници кои мечот го имаа ставено во својата редовна дневна...

Популарно