29.6 C
Скопје
понеделник, јули 22, 2019

(Видео) Денот кога еден од најдобрите фудбалери на светот се прости од Бразил на...

Официјално најдобриот светски фудбалер на 20 век, Едсон Арантес Насименто Пеле се прости од бразилската репрезентација во пријателски натпревар против Југославија на 18 јули...

(Видео) Има 34 години, а соиграчите за него се како спора снимка – Каков...

Подготовките на Јувентус се во полн замав, а еден од најискусните и најподготвените е неповторливиот Кристијано Роналдо. Иако има 34 години, португалскиот фудбалер сè уште...

(Видео) И вака се отвора шише – Пјонтек од Милан е апсолутен победник!

Напаѓачот на Милан, поњакот Криштоф Пјонтек се приклучи на познатиот предизвик на социјалните мрежи – #bottlecapchallenge, кој моментално е популарен во цел свет. „Пиштолџијата“ тоа...

Како овој турски клуб ја направи најголемата грешка на векот – Купи погрешен фудбалер!

Од Турција ни доаѓа една неверојатна сторија, односно турскиот второлигаш Мененеспор купи погрешен играч, од погрешна лига и од погрешен клуб. Проблемот настанал поради истите презимиња...

(Видео) Гризман нема по добро да го памети првиот тренинг со Барселона!

Францускиот репрезентативец Антоан Гризман е нов член на Барселона откако за 120 милиони евра пристигна од ривалот Атлетико Мадрид. Тој дојде на Ноу Камп како...

Каква бројка: Само три клуба потрошија вкупно 745 милиони евра за нови играчи!

Најдобрите три клуба од Шпанија, Барселона, Реал Мадрид и Атлетико (Мадрид) потрошија најмногу пари за нови фудбалери од сите европски гигнати. Вообичаените осомничените – Манчестер...

Сценарио како за на филм: Украдено е интервју во кое Нејмар открива се!?

Сапуницата околу Нејмар добива сценарио еднакво на филм. Пред две година голема беше драмата околу трансферот на Нејмар од Барселона во Пари Сен Жермен, а...

Пандев: Ако Наполи го купи Елмас, ќе направат добра зделка

Кога македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас ќе стане нов играч на Наполи се чини е само прашање на време, а запрашан за младиот фудбалер, капитенот...

(Видео) Ибрахимовиќ или Ирбахимовиќ: Не е важно што му пишува на дресот, Златан и...

Познатиот шведски фудбалер, Златан Ибрахимовиќ, уште еднаш покажа зошто се смета за еден од најдобрите во светот. Иако тој наскоро ќе наполни 38 години, Златан игра...

Атлетико прави моќен тим – На Ванда Метрополитано пристигнува најскапиот колумбиец!

Насловната на мадритска „Марка“ најави „бомба“, а сега од Пиринејскиот полуостров тврдат: Се е завршено! Сајтот „Есто Ес Атлети“ кој се занимава исклучиво со случувањато...

Популарно