2 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

Избрани најдобрите поединци во Премиер лигата за октомври

Традиционалните месечни награди во Премиер лигата, сосема очекувано заминаа во Лондон, поточно на „Стемфорд Бриџ“. Стратегот на Челзи, Антонио Конте, немаше конкуренција во октомври, затоа...

Миланските гиганти го сакаат стоперот на Ливерпул!

Мамаду Сако оваа сезона не одигра ни една минути за Ливерпул, па јасно е дека во јануари Французинот ќе ја промени средината. Според „Паризиен“ голем...

Несторовски најдобар во Италија, втор во Европа

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски е со највисок процент на реализација во Серија А, а втор меѓу стрелците по успешното од Топ 5 лигите во...

Мурињо и Венгер се „тепаат“ за италијански голгетер!

Андреа Белоти е најголемо откритие во Серија А оваа сезона и со своите фантастични партии го привлече вниманието на многу европски гиганти. Белоти постигна 8...

Бабунски ги демантира шпекулациите – Немам намера да заминам од Црвена звезда

Давид Бабунски веднаш ги демантираше шпекулациите дека во зимскиот преоден рок ќе ја напушти екипата на Црвена зввезда и ќе побара нов клуб. „Ниту сум говорел...

Серхио Рамос подготвен за Атлетико Мадрид

Предводникот на Реал Мадрид Серхио Рамос е подготвен за натпреварот со Атлетико. Рамос ќе биде на располагање на Зинедин Зидан за дерби натпреварот, а се...

Вака најдобро се учи: Погба во учебник по математика (ФОТО)

Препознатливото славење после секој гол на Пол Погба, поточно позата даб, може да биде искористена во многу корисни цели. Имено, Французите имаат идеја дека на...

Серхио Рамос се приклучи на тренинзите на Реал во пресрет на дербито против Атлетико...

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, започнал да трениера со првиот тим, откако се рехабилитирал од повредата на коленото. Рамос конкурира за место во...

Неизвесен изборот на Лос Анџелес за домаќин на Олимписките игри во 2024 година поради...

Изборот на Доналд Трамп за претседател на САД би можел да влијае врз шансите на Лос Анџелес за добивање организација на Летните олимписки игри во...

Газдата на Палермо: Рацете подалеку од Несторовски, тој нема да биде продаден во зимскиот...

Првиот човек на „Сицилијанците”, Маурицио Ѕампарини порачува дека Илија Несторовски нема да биде продаден во зимскиот преоден рок. Репрезентативецот на Македонија има одлична дебитантска сезона...

Популарно