29.6 C
Скопје
понеделник, јули 22, 2019

Бесценета реакција: Ова дете навива за Јувентус, а доби дрес од Интер (ВИДЕО)

Ова мало момче е навивач на Јувентус, а на својата роденденска забава доби подарок дрес. Но, дресот не беше од неговиот омилен клуб, туку од...

БРАВО ВАРДАРЕ: Фенербахче на колена во Скопје, Вардар победи со 2:0!

Македонскиот фудбалски првак Вардар на сензационален начин го победи фаворизираниот турски Фенербахче со 2-0, во првиот меч од плејофот за пласман во Лига Европа,...

(ВИДЕО) Роналдо и дружината пречекани со погача и сол во Русија!

Португалската репрезентација денес пристигна во Русија каде во четврток започнува Светското фудбалско првенство. Роналдо и дружината добија традиционален пречек со погача и сол, руски обичај кој...

Комедија: Погледнете каков пенал доби Матиќ во натпреварот помеѓу Србија и Црна Гора (ВИДЕО)

На натпреварот помеѓу Србија и Црна Гора видовме еден навистина комичен пенал. Србија имаше предност од 2:0, а пропуштија прилика и да зголемат на 3:0. Немања...

Видео: Реал се избрука со најголем пораз во историјата!

Реал Мадрид доживеа потоп на „Сантиаго Бернабеу“ од ЦСКА Москва, Плзен ја порази Рома и го зачува третото место во групата. Иако овој натпревар немаше...

Шокантни бројки за МИЛАН: Голема загуба пријавија росоњерите во последните 5 години!

Италијанскиот весник „Кориере дело спорт“ по анализата на финансиите на Милан, оценува дека до 30 јуни клубот ќе има загубено 100 милиони евра во...

Ужасни сцени во Лион: Играчот на Евертон остана неподвижен да лежи на теренот (ВИДЕО)

Страшната повреда на Чучо Мартина го одбележа натпреварот од четвротот коло од Европската луга меѓу Лион и Евертон. Бекот на англискиот тим остана да неподвижно...

Билетите за натпреварот против Ерменија по цена од 100 и 150 денари

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе учествува во новото натпреварување на УЕФА, Лига на нациите, и ќе се обиде за првпат во својата историја да...

БРАВО ЕНИС: Барди во идеалниот тим на ЕП 2017, по групната фаза

Македонската фудбалска репрезентација го заврши настапот на Европското пренство во Полска, освојувајќи еден бод, во дуелите против Шпанија, Србија и Португалија. Во овие три...

Атлетико сака Симеоне да остане „уште многу години“

Атлетико Мадрид ќе се потруди да го задржи Диего Симеоне за долго време. Добра вест за навивачите на „јорганџиите“, прогласена лично од претседателот на...

Популарно