29.6 C
Скопје
понеделник, јули 22, 2019

Скопје никогаш не било поубаво: УЕФА го објави видеото за домаќинот на Суперкупот

УЕФА го објави видеото за овогодинешниот град домаќин на Супер купот кој ќе се игра на 8 август на арената Филип Втори во Скопје. Финалето...

Крива Паланка и Македонија добиваат нов представник во Италијанската Серија А

Македонија добива уште еден фудбалер во италијанската Серија А. Никола Јакимовски синоќа беше дел од прославата на тимот на Беневенто, кој за прв пат...

Почна резервацијата на билети за Суперкупот на УЕФА во Скопје

Суперкупот на УЕФА, кој на 8 август ќе се одржи на арената „Филип Втори“ во Скопје, дефинитивно е најголемиот спортски настан, што ја преокупира...

ВИДЕО: 2.000 „Комити“ заедно со „Next Time“ ги испеаја „Слушам кај шумат шумите“ и...

Некст Тајм ја засилија еуфорија на „вечното дерби“ меѓу Вардар и Пелистер, кое вечерва се одигра на „Филип Втори“ во Скопје. Македонското дуо ги отпеа...

Мајстори на терен, но и во избор на девојки: Еве какви убавици имаат фудбалерите...

Македонските фудбалски хероди, фудбалерите на Вардар, покрај знаењето кое што го покажуваат на теренот, мора да ги пофалиме и за изборот на понежниот пол,...

ФОТО: Провокација во Струмица – „Балисти“ извадија албански знамиња и извикуваа Илирида, Илирида…

На почетокот на второто полувреме од натпреварот од финалето на Купот, навивачите на Шкендија направи кореографија со албанското знаме и извикуваа Илирида, Илирида... Тоа ја...

Како да ги удри гром: Фудбалерите легнаа на тревата еден до друг, а публиката...

Фудбалерите на унгарските второ лигаши Џера и Ниџерихазе овој викенд го играа мечот од 30 коло, а откако фудбалерите на Ниџерихазе го загуби мечот...

Меси: Луѓе сме, не можеме да играме против оние кои убиваа невини деца!

Аргентинската репрезентација требаше да го одигра последниот подготвителен натпревар против репрезентацијата на Израел, пред почетокот на Светското фудбалско првенство во Русија, но на инсистирање...

ХАОС ВО ЛОНДОН: Жестока пресметка меѓу Погба и Нобл (ВИДЕО)

Вест Хем и Манчестер јунајтед ремизираа без голови на натпреварот одигран синоќа во Лондон. Иако немаше голови да го одбележат натпреварот, тој не падна во...

(ВИДЕО) Хрват стана хит на интернет: Му удри “заушки” на Шакири

Реакциите во фудбалскиот свет сеуште не стивнуваат по недосудениот пенал за Србија против Швајцарија како и по начинот на прослава на голот на двоецот...

Популарно