29.6 C
Скопје
понеделник, јули 22, 2019

Среќен роденден Вардар – Фудбалскиот клуб денеска слави 72 години постоење!

Вардар, најтрофејниот македонски клуб и најпознатиот тим на просторите во поранешна Југославија, денеска слави 72-години од своето постоење. Како што е познато, Вардар е создаден...

Реал и го краде на Барселона Нејмар од ПСЖ – Каталонците во шок!

Сагата околу трансферот на Нејмар е главна тема во Европа откако Бразилецот јавно потврди дека сака да си замине од ПСЖ. Барселона сака да го...

(Видео) Балотели како Роки – Како Супер Марио се подготвува за враќање во Италија?

Марио Батотели се подготвува да се врати во италијанскиот фудбал ... Супер Марио на својот Инстаграм профил ги споделува своите тренинг сесии на кои изгледа...

(Видео) Гол за памтење: Кејн од 50 метри го шокираше Роналдо и Јувентус!

Напаѓачот на Тотенхем Хари Кејн го постигна победоносниот гол на спектакуларен начин во победата над Јувентус од 2-3. Спарси стигнаа до првата победа на Интернационалниот...

Елмас го напушти тренинг центарот на Фенер, доаѓа во Италија на прегледи (фото)

Елиф Елмас е пред трансфер во Наполи и во следните денови се чека трансферот да биде комплетиран. Познатиот италијански новинар Џанлука Ди Марцио денес објави нови детали...

Видео: Реал поразен на дебито на Азар, Баерн немаше милост

Баерн Минхен со 3-1 го победи Реал Мадрид на пријателскиот турнир „Интернационален шампионски куп“, во меч во кој дебитираше Еден Азар. Резултатот го отвори Толисио уште во...

Клоп: Целото пиво го испи Алисон…

Ливерпул за новата сезона се припрема во САД. Тимот на Јирген Клоп во вчерашниот изгуби од Борусија Дортмунд со 3:2, но тоа беше натпревар во кој двата...

(Видео) Тренерот на Тотенхем им покажа на играчите дека уште има магија во нозете!

Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино на еден од тренинзите покажа дека се уште има „магија“ во нозете. Тотенхем на својот Твитер профил се пофали со...

Хајдук елиминиран од малтешки Гзира јунајтед, незадоволни навивачи влетаа на терен

Хрватскиот великан Хајдук доживеа шок, на домашен терен пред 20.000 публика беше совладан од малтешкиот Гзира јунајтед и елиминиран по првото квалификациско коло во...

За Несторовски, Палермо е минато – Од денеска тој е нов член на клуб...

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски го напушти Палермо и од денеска тој има нов клуб. Тоа стана јасно откако клубот од Сицилија беше исфрлен во Серија...

Популарно