19 C
Скопје
среда, август 15, 2018

Бизарно: Ливерпул го пријави Салах во – полиција! (видео)

Несекојдневен случај на Островот. Англискиот гигант Ливерпул го пријавил во полиција својот најдобар играч Мохамед Салах! За се виновни се навивачите на Ливерпул кој го снимија како...

Не вреди само Савиќ повеќе од „стотка“: Неговата девојка го покажа жешкото тело на...

Сергеј Милинковиќ Савиќ во овој момент е еден од најбараните фудбалери во светот. Србинот во своите редови го посакуваат Јувентус, Реал Мадрид, Пари Сен Жермен…меѓутоа...

Потврдено: Самсоненко си заминува од ФК Вардар

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска соопшти дека бил известен од раководството на ФК Вардар на чело со Сергеј Самсоненко, дека тој повеќе нема...

Официјално: Милан го ангажираше Бакајоко (ФОТО)

Милан на официјалната веб-страна потврди дека го ангажираше Тиемуе Бакајоко од Челси. Овој 23-годишен играч пристигнува на позајмица, со право на откуп на крајот...

Боатенг (не)намерно го откри новиот клуб на Балотели!? (фото)

Италијанскиот напаѓач Марио Балотели најави дека ќе ја напушти француска Ница, но сè уште нема одлучено каде ќе ја продолжи својата кариера, иако се...

Несекојдневен погодок на СП за жени: Англичанка постигна гол со – задник! (ВИДЕО)

Во тек е Светското првенство (СП) во фудбал за девојки до 20 години, а на натпреварот помеѓу Англија и Мексико (6-1) беше виден неверојатен...

КАКОВ ТРАНСФЕР ЗА КРАЈ: Милинковиќ-Савиќ го напушта Лацио, позната следната дестинација

Иако изгледаше дека Милинковиќ-Савиќ ќе остане во Лацио, сега работите се различни. Иако римскиот клуб за српскиот репрезентативец бара повеќе од 100 милиони евра, изгледа...

Дембеле со супер-гол и Тер Штеген со одбранет пенал и обезбедија нов трофеј на...

Oд 22 часот денес се одигра натпреварот од шпанскиот клуб помеѓу Севиља и Барселона, на крајот победата ја однесоа Каталонците. Барселона го освои првиот трофеј...

Германскиот фудбалер е центар на внимание на италијанските медиуми – причината е ТАА

Иако следнава фудбалска сезона ќе се пресели во втората италијански лига, Серија Б, германскиот фудбалер Оливер Крагл, играч на Фоџа, често е во центарот...

Урнебесно на „Енфилд“: Клоп ја „ископира“ легендарната поза на Балотели! (видео)

Тимот на Ливерпул денес со почеток од 17:00 часот го совлада тимот на Вест Хем со 4:0 и јасно најави дека оваа сезона нивна...

Популарно