-2 C
Скопје
сабота, февруари 23, 2019

СПЕКТАКЛ кој би ги срушил сите рекорди: Конор и Кабиб одат реванш пред 100.000...

Нема сомневање дека ова би било борба која ќе ги сруши сите рекорди на гледаност и заработка. Се наведува на тоа дека ќе гледаме и...

(ВИДЕО) Незапамтен испад на една од најголемите ѕвезди на женскиот тенис!

26-годишната чешка тенисерка Каролина Плишкова веќе долго време е една од најголемите тениски ѕвезди и во јули минатата година таа е прва тенисерка во...

Импресивна победа на легендата, Емелијаненко го уништи поранешниот шампион на UFC за помалку од...

Федор Емелијаненко (41) постигна импресивна победа на турнирот Розмонт во близина на Чикаго. Во четвртфиналето на Grand Prix го нокаутираше Франко Мира (38) веќе во првата...

Национално првенство во крос-кантри на Македонија 2017

Согласно календарот на АФМ , Атлетската федерација на Македонија ќе го организира Националното првенство на Македонија во крос-кантри на ден 11.03.2017 година во Скопје....

Момче го имитираше Ѓоковиќ и го насмеа до солзи: Најдобар си! (Видео)

  Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ се избори за осминафинале на УС Опен откако со 3:0 го совлада Португалецот, Сосусао, во четвртфиналето ќе се сретне со...

Видео: Најбизарната трка во историјата: Натпреварувачката застана пред целта бидејќи…

На митингот во Лондон беше видена најбизарната трка во историјата на 3.000 метри за жени. Имено, Ворку од Етиопија ја водеше трката кога неочекувано на половина круг...

ВИДЕО: Конор тргна да се пресметува со Кабиб уште на мерењата!

Најисчекуваната борба во УФЦ помеѓу Конор Мекгрегор и Кабиб Нурмагомедов ќе се одржи утре наутро (околу 4 часот по наше време). Конор и Кабиб не ја кријат нетрпеливоста...

ФОТО: Скопски маратон снимен од дрон

Кениските маратонци и годинава најдобри на традиционалниот 13-ти Виз Ер Скопски маратон 2017. Низ улиците на Скопје трчаа над 8.500 пријавени учесници, а градоначалникот...

НЕВЕРОЈАТЕН ДУЕЛ на Ролан Гарос: Настрада собирачот на топки!

Вчера на „Ролан Гарос“ видовме една необична ситуација во која главен актер беше босанскиот тенисер Дамир Џумхур. Џумхур играше против Зверев, но во еден момент имаше судир...

(ФОТО)Премногу опуштено: Одбојкарка неочекувано ги награди навивачите откако освои двојна круна

Обично финалната игра носи зголемена доза на адреналин, дури и ако е одлучувачка, така што сте напнати до крај. Ние не го оправдуваме овој...


Популарно