6.5 C
Скопје
понеделник, април 22, 2019

(ВИДЕО) Неверојатно: Се нокаутираше самиот себе си

Дебитантот во УФЦ, Хосе Торес го совлада Џеред Брукс, но неговата победа е една од најбизарните некогаш видени во рингот. Имено, Брукс беше многу подобар противник и...

НЕВЕРОЈАТЕН ДУЕЛ на Ролан Гарос: Настрада собирачот на топки!

Вчера на „Ролан Гарос“ видовме една необична ситуација во која главен актер беше босанскиот тенисер Дамир Џумхур. Џумхур играше против Зверев, но во еден момент имаше судир...

Уапсен поранешниот светски шампион: Се обидел да украде 16 лименки пиво!

Поранешниот светски боксерски шампион, Орландо Слидо е уапсен во средата во Суидад Обрего. За работата да биде полоша уапсен е бидејќи украл 16 линеки пива...

(ВИДЕО) Незапамтен испад на една од најголемите ѕвезди на женскиот тенис!

26-годишната чешка тенисерка Каролина Плишкова веќе долго време е една од најголемите тениски ѕвезди и во јули минатата година таа е прва тенисерка во...

Сребрен медал и оргија за прослава: Секс скандал во турската таеквондо репрезентација

Претставници на турскиот таеквондо национален тим предизвикаа секс скандал откако организирале оргија од која објавиле фотографија на социјалните мрежи. Петмина членови на репрезентацијата, како што...

(ФОТО) Прославија со оргија па се пофалија со фотографија- турската теквондо репрезентација фатена во...

Претставници на турскиот теквондо национален тим предизвикаа секс скандал откако организирале оргија од која објавиле фотографија на социјалните мрежи. Петмина членови на репрезентацијата, како што...

ВИДЕО: Ломаченко “гази”! Три титули во три различни категории.

Васил Ломаченко (11-1) стигна во Медисон Сквер Гарден минатата ноќ до неговата 11-та победа, како и до титулата WBA (супер) во лесна категорија. Со...

(ВИДЕО) Страшен судир на русинот Исакјан на трката во Белгија

Матевос Исакјан учествуваше на Светското првенство за издржливост на познатиот белгиски "Спа-Франкоршам", кога се случи катастрофа. Тој изгубил контролата на својот автомобил додека се приближувал кон...

(ВИДЕО) Белеј три пати го “сруши” Хеј и во петтата рунда го нокаутираше

Тони Белеј го совлада Дејвид Хеј во саботата. За разлика од првиот дуел, ова беше прилично еднонасочно, бидејќи Белеј се чинеше подобар од кога...

Надал останува на врвот на АТП со 100 поени пред Федерер

Шпанецот Рафаел Надал ја задржа водечката позиција на АТП листата со 100 поени повеќе од второпласираниот Швајцарец, Рожер Федерер. Рафа ќе го брани трофејот од...Популарно