12 C
Скопје
среда, ноември 14, 2018

Херојски подвиг: Ја скрши ногата среде трка, но стигна да ја предаде штафетата –...

Eдна јапонска атлетичарка стана херој на нацијата поради неверојатен гест во текот на маратонска штафетна трка која се одржа во Фукока. Јапонката непосредна пред целта...

Ѓоковиќ за најтешките моменти: Паднав најниско, седев на под и плачев…(ВИДЕО)

Mу било најтешко, но набрзо потоа повторно стана најдобар. Новак Ѓоковиќ неодамна гостувањето кај мотивациониот говорник Луис Хауза го искористи да открие детали од најтешките моменти во кариерата. Имаше...

Марија Шарапова во врска со британски милионер

Поранешната руска тенисерка Марија Шарапова има нова љубов. Таа својот приватен живот го чува далеку од очите на јавноста, а е во врска со...

Најлудата борба: Во кафезот се најдоа два „пара“ близнаци! (ВИДЕО)

Полицајци отидоа чекор подалеку и одлучија да организираат навистина бизарна борба два на два. За работата да биде уште поинтересна, меѓусебно се судрија два...

Обезбедена најмалку бронза: Македонија го има првиот медалист на Младинските олимписки игри

Првиот медалист на Младинските олимписки игри во Буенос Аирес (Аргентина) за Македонија ќе биде каратистот Фаик Весели. Тој денеска успеа да се пласира во...

Се огласи навивачот кој втрча во кафезот да го брани Мекгрегор (видео)

Најголемиот УФЦ спектакл заврши со победа на Кабиб над Мекгрегор, но после борбата настана вистински хаос. Кабиб ја прескокна оградата и ги нападна тренерите на Мекгрегор, а...

Висок 204 сантиметри, тежок 140 килограми – американскиот ѕвер влегува во ММА! (ФОТО+ВИДЕО)

MМА борбите се почесто ги привлекуваат и оние кои никогаш не се појавиле во октагон. Дури и оние кои се во посериозни години се обидуваат...

Нова снимка од совршен агол: Погледнете како тренерот на Кабиб го „нокаутира“ Мекгрегор (ВИДЕО)

На друштвените мрежи една недела после борбата помеѓу Конор Мекгрегор и Кабиб Нурмагомедов се појави нова снимка и тоа од совршен агол. Кабиб Нурмагомедов го победи Мекгрегор,...

СПЕКТАКЛ кој би ги срушил сите рекорди: Конор и Кабиб одат реванш пред 100.000...

Нема сомневање дека ова би било борба која ќе ги сруши сите рекорди на гледаност и заработка. Се наведува на тоа дека ќе гледаме и...

Откриено што зборувал: Исплашениот МекГрегор му се извинувал на Нурмагомедов среде борба

Ова е само бизнис, му кажал Конор МекГрегор на Хабиб Нурмагомедов. Ова го открива снимката од покрај оградата, која ги фати зборовите на преплашениот Ирец...

Популарно