11 C
Скопје
недела, октомври 21, 2018

Ѓорческа се пласира во четвртфиналето на фјучрсот во Тунис

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се избори за четвртфинале на фјучрсот во Тунис што се игра за награден фонд 60.000 долари. Таа денес за само...

Марк Маркез петта година по ред најбрз во Остин

Марк Маркез ја продолжи својата доминација во Остин откако Шпанецот стигна до својата петта победа во низа на оваа патека во Мото ГП шампионатот. Тој...

Марија Шарапова доби дозвола за турнирите во Рим, Мадрид и Штутгарт

На 26 април 2017 година, истекува рокот на 15-месечната дисквалификација на руската тенисерка Марија Шарапова, пренесува „Gazeta.ru“. Во март 2016 година таа призна дека...

Ѓорческа се пласира во четвртфиналето во двојки на турнирот во Биел

Најдобрата македонската тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра во четвртфиналето во конкуренција на двојки на ВТА турнирот во Биел Швајцарија што се игра за награден...

Федерер нема да учествува на турнирите во Мадрид и Рим

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер нема да учествува на АТП Мастерс 1000 турнирите на земјена подлога во Мадрид и во Рим. Тој најави дека по триумфите...

Полн Погодок- гостин Кокан Ајановски

Во оваа епизода на спортската емисија „Полн Погодок“ главен акцен се става на македонската атлетика, а кога таа во прашање неминовен гостин е Кокан...

Кривопаланечките пингпонгари најуспешни на Државното јуниорско првенство

Пингпонгарите Филип Костадиновски и Ана Стојановска од Пингпонгарски клуб „Крива Паланка“, триумфираа на Државното јуниорско пинг-понг првенство на Македонија во младинска конкуренција до 18...

Во Прилеп се одржува државно првенство во одбојка за средни училишта

Од денеска па сè до сабота во Прилеп ќе се одржува државното првенство во одбојка за средните училишта во спортската сала на СОУ „Ристе...

Ѓорческа со пораз и победа го почна „фјучрсот“ во Италија

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа со пораз во поединечна конкуренција и победа во двојки го почна настапот на фјучрсот во Италија што се игра...

ФОРМУЛА 1: Календар на трки, возачи и тимови за 2017 година

Календар на Формула 1 трки, возачи и тимови за 2017 година Календар на Формула 1 трки за 2017 година: 26.03 Австралија Мелбурн 09.04 Кина Шангај 16.04 Бахреин Шакир 30.04 Русија Сочи 14.05...

Популарно