7.8 C
Скопје
вторник, март 26, 2019

Ова е обид за убиство: Видете го најскандалозниот потег во историјата на Мото трките!...

На денешната трка за Големата награда на Сан Марино во рамки на Мото 2 шампионатот беше виден најскандалозниот потег во историјата на Мото трките! Имено,...

Скандал во режија на Серена: Кршеше рекети, беснееше, плачеше и го навредуваше судијата! (видео)

Серена во овој меч направи вистински хаос поради двете опомени казнетиот поен кој го доби во третиот гејм од вториот сет. Тренерот на Вилијамс, Муратоглу од трибините ја...

ТРАГЕДИЈА: Млад хрватски кикбоксер почина на турнир во БиХ

Млад хрватски кикбоксер почина за време на турнир во Босна и Херцеговина. Станува збор за 16-годишно момче од Славонски Брод, кое на натпреварот добило силен...

Дел Потро: Новак е фаворит, но и Федерер беше

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин дел Потро истакна дека ќе му биде тешко да игра против Новак Ѓоковиќ во финалето на Ју-Ес опен, бидејќи српскиот...

Бесниот Ѓоковиќ кон сопругата: Таблетите, таблетите! (Видео)

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на УС Опен каде што вечерва ќе игра против Кеи Нишикори. Ѓоковиќ во полуфиналето се пласираше победувајќи Џон Милнан со 3:0 во...

МекГрегор: „Ако го убијам – добро! Тогаш ќе ми платата дупло“

Во рамки на подготовките за претстојниот жесток „тепачки“ дуел со Хабиб Хурмагомедов, ирскиот славен ММА „фајтер“ Конор МекГрегор продолжува и да го провоцира својот...

Ваков Чилиќ не сме виделе: Бесен го тресна рекетот од земја, а можеше да...

Teшко можеме да знаеме на што мислеше хрватскиот тенисер Марин Чилиќ кога скоро добиениот натпревар против Кеи Нишикори го претвори во пораз. Хрватот важи за...

Момче го имитираше Ѓоковиќ и го насмеа до солзи: Најдобар си! (Видео)

  Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ се избори за осминафинале на УС Опен откако со 3:0 го совлада Португалецот, Сосусао, во четвртфиналето ќе се сретне со...

СКАНДАЛ на УС Опен: Судија на досега невиден начин му помогна на Ник Кирјос...

Во тенискиот свет денес главна тема е ситуација од УС Опен во која во центарот на вниманието беше тенисерот Ник Кирјос. Имено, реномираниот судија Мохамед Лајани се...

Видео: Тенисерка ја соблече маичката среде меч, па „зажали“

Француската тенисерка Ализ Корне беше поразена на стартот на УС Опен, но резултатот остана во втор план поради „потегот“ кој го направи Французинката. Високите температури...


Популарно