18 C
Скопје
понеделник, мај 27, 2019

(Фото) Сеуште е секс бомба, на 21 година поради пријателот на Џоковиќ замина во...

Поранешната тенисерка од Чешка, Никол Ваидисова се сметаше за најсексапилната тенисерка во светот, а потоа на општо изненадување на сите во 2010 година, на...

(Видео+фото) Боксерот Мејведер искешира ,,ситница,, за неверојатниот нов луксузен дом во Беверли хилс!

Најбогатиот спортист на денешницата, боксерот Флојд Мејведер потроши 18 милиони долари за новата луксузна куќа во Беверли Хилс во Лос Анџелес. Легендарниот боксер уште еднаш...

Ви ги откриваме фитнес советите на Арнолд Шварценегер

Од денеска започнете да тренирате и вежбате како легендарниот акционен херој и фитнес иконa Арнолд Шварценегер. Ви ги откриваме неговите совети како правилно и ефикасно...

Тајсон Фјури објави кога повторно ќе боксува, а Вајлдер нема да биде негов противник!

Поранешниот светски шампион во тешка категорија – Тајсон Фјури (27-0-1) ќе се врати на рингот во текот на ова лето. Британецот требаше да се соочи...

(Видео) Овие работи не сте ги знаеле за жената на Федерер – Беше верена...

Мирослава Федерер (Вавринец), не успеа да направи завидна тениска кариера, но тоа го направи како жена на Роџер Федерер и мајка на четири деца. Мирка...

УФЦ борецот Конор МекГрегор заврши во затвор!

Ултимејт борецот од Ирска, Конор Мекгрегор мина неколку часа во затвор на Флорида. Причината е кршење на телефон на фан и потоа ги зел остатоците...

(Видео) Програма за вежбање со што ќе им кажете збогум на маснотиите!

Ова е една многу едноставна и ефикасна програма за вежбање во секакви услови и на секое место. Тоа по што е специфична оваа програма е...

(Фото) Како изгледа ,,Ледена купка,, и како таа брзо го опоравува нашето тело

Потопување на телото во таканаречената "ледена бања" по тренингот повеќе не е резервирано само за атлетичарите! Истражувањата покажаа дека овој метод може да го забрза...

(Видео) Ваков фитнес предизвик од 10 минути досега не сте виделе – Ви го...

Со оваа фитнес вежба ќе ги зајакнете мускулите од горниот дел од телото, без да ги оптеретувате нозете. Ќе се изолираат мускулите од горниот дел...

МАЕСТРО НОЛЕ: Во публиката се дрежеа за глава после овој поен на Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Заслужи овации после ова што го направи. Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќсо победа го започна турнирот од Мастерс серијата во Индијан Велс откако изминатата ноќ...

Популарно