-2 C
Скопје
сабота, февруари 23, 2019

УРНЕБЕСНО: Димитров и Ѓоковиќ се натпреваруваа во цедење маици!

Најдобриот бугарски тенисер Григор Димитров на својот Инстаграм објави урнебесно видео, кое веднаш стана хит. Димитров денес имаше спаринг меч со Ѓоковиќ, а потоа големите пријатели се...

Видео: Најбизарната трка во историјата: Натпреварувачката застана пред целта бидејќи…

На митингот во Лондон беше видена најбизарната трка во историјата на 3.000 метри за жени. Имено, Ворку од Етиопија ја водеше трката кога неочекувано на половина круг...

Колинда: Ѓоковиќ, голем човек, од срце му посакувам финале

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ му даде поддршка на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ кој го игра полуфиналниот натпревар на Вимблдон против Рафаел Надал. Таа...

Ѓоковиќ: Блиску сум до мојата најдобра форма

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е задоволен  од моменталната форма и покрај поразот во финалето на турнирот во Лондон од Хрватот Марина Чилиќ. – Јас сум...

ФИФА го смени системот на рангирање на репрезентациите

Светската фудбалска федерација (ФИФА) објави нов систем за рангирање на репрезентациите, објави прес-службата на организацијата. Ажурираниот рејтинг ќе се користи од следниот месец. Новата верзија...

(Видео) Фјури после 2,5 години се врати со убедлива победа

Поранешниот светски шампион во тешка категорија Тајсон Фјури се врати на рингот со убедлива победа после цели 2,5 години. Тој успеа да го победи Албанецот Сефер...

Жозе Мурињо со прогноза за осминафиналето на СП

Жозе Мурињо ја даде својата прогноза за групната фаза на Светското првенство. Португалецот јасно вели дека навива за своите и дека очекува успех, но...

Сензација во Париз: Анонимецот од Сицилија го „реши“ и Ѓоковиќ!

Практично анонимниот Италијанец, Марко Чекинато направи уште еден подвиг на „Ролан Гарос“, го победи Новак Ѓоковиќ со 3:1 и се пласираше во полуфиналето. Чекинато одлично го...

Битолчани со маици „Турни ме да кинисам“ трчаа на спортската манифестација „Охрид трчаТ“

Денеска во Охрид се одржува спортската манифестација „Охрид трчаТ“ по втор пат, после минатогодишното прво издание. Охрид трчаТ 2018 им нуди на сите професионалци,...

(ВИДЕО) Неверојатно: Се нокаутираше самиот себе си

Дебитантот во УФЦ, Хосе Торес го совлада Џеред Брукс, но неговата победа е една од најбизарните некогаш видени во рингот. Имено, Брукс беше многу подобар противник и...


Популарно