4 C
Скопје
четврток, јануари 24, 2019

Шампионот Вукашин Јовановиќ по четврти пат најдобар на карате турнирот во Лесковац

Шампионот Вукашин Јовановиќ од Крива Паланка на меѓународниот турнир "Лесковац Опен 2018", по четврти пат ја однесе титулата најдобар натпреварувач во борби на турнирот. Тој настапи...

Пет сета му беа потребни на Федерер да ја мине првата пречка на УС...

Многу потешко од очекувањата, третиот фаворит на Грен слемот УС Опен, Роџер Федерер успеа да го совлада својот прв противник и да се пласира...

Олимпиското семејство проширено со два нови спорта

Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) кој заседава во Лозана, Швајцарија, донесе одлука за признавање на тајландски бокс и чирлидинг. Овие два спорта ќе добијат и финансиска...

СПЕКТАКЛ кој би ги срушил сите рекорди: Конор и Кабиб одат реванш пред 100.000...

Нема сомневање дека ова би било борба која ќе ги сруши сите рекорди на гледаност и заработка. Се наведува на тоа дека ќе гледаме и...

Се огласи навивачот кој втрча во кафезот да го брани Мекгрегор (видео)

Најголемиот УФЦ спектакл заврши со победа на Кабиб над Мекгрегор, но после борбата настана вистински хаос. Кабиб ја прескокна оградата и ги нападна тренерите на Мекгрегор, а...

Надал против Дел Потро во полуфиналето на УС Опен

Првиот светски рекет Рафаел Надал и аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро ќе играат во полуфиналето на Грен слемот УС Опен. Надал синоќа полесно од...

Марија Шарапова доби дозвола за турнирите во Рим, Мадрид и Штутгарт

На 26 април 2017 година, истекува рокот на 15-месечната дисквалификација на руската тенисерка Марија Шарапова, пренесува „Gazeta.ru“. Во март 2016 година таа призна дека...

Формула 1 низ бројките на Пирели

Освен по неверојатните календари кои секоја година предизвикуваат огромно внимание, производителите на пневматици, Пирели, се познати и како главни снабдувачи со гуми во Формула...

ГО УНИШТИ: Мејведер го натера Јапонецот да – плаче! (ВИДЕО)

Во вчерашниот настан на „Ризин“ се одржа егзибиционата борба помеѓу Флојд Мејведер и кик-боксерот Теншин Насукава. Беше тоа борба по необични правила, а беше планирано борбата...

Иџе се огласи по одземената победа на Монца: Италијанците се уплашија од можноста да...

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе викендов се натпреваруваше во рамките на ТРЦ шампионатот на Италија. „Летачкиот Македонец“ уште на неофицијалните тренинзи ги „исплаши“ противниците...

Популарно