31 C
Скопје
недела, септември 23, 2018

Македонската химна и знаме во Нирбургринг: Иџе победи на најтешката патека – „Зелениот пекол“

Летечкиот Македонец, автомобилист Игор Стефановски – Иџе постигна одличен резултат откако на втората трка на патеката во Нирбургринг го освои првото место и на...

Груевски со честитки за сребрениот медал на Македонските одбојкари: Покажавте спортска решителност и способност,...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски упати честитки за Македонската одбојкарска федерација која го освои сребрениот медал во Европската одбојкарска лига. Честитки за Македонската одбојкарска федерација...

Неверојатно: Видете како Ѓоковиќ на 16 години јавно бара спонзор кој ќе вложи во...

Новак Ѓоковиќ пред неколку дена го освои својот 14-ти Грен Слем турнир и влезе меѓу тројцата најдобри тенисери на сите времиња. Неговиот успех е уште...

(ВИДЕО) Страшен судир на русинот Исакјан на трката во Белгија

Матевос Исакјан учествуваше на Светското првенство за издржливост на познатиот белгиски "Спа-Франкоршам", кога се случи катастрофа. Тој изгубил контролата на својот автомобил додека се приближувал кон...

ЧЕСТИТКИ: Вукашин Јовановиќ Балкански вицешампион во карате

Верни на традицијата со која што градот може да се пофали дел од Шампионите учествуваа на Балканско првенство, а благодарение на успесите заслужија да...

(ВИДЕО) Белеј три пати го “сруши” Хеј и во петтата рунда го нокаутираше

Тони Белеј го совлада Дејвид Хеј во саботата. За разлика од првиот дуел, ова беше прилично еднонасочно, бидејќи Белеј се чинеше подобар од кога...

Бесниот Ѓоковиќ кон сопругата: Таблетите, таблетите! (Видео)

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на УС Опен каде што вечерва ќе игра против Кеи Нишикори. Ѓоковиќ во полуфиналето се пласираше победувајќи Џон Милнан со 3:0 во...

ВИДЕО: Страшен нокаут на македонскиот К1 борец, Даниел Стефановски

Македонскиот К1 борец, Даниел Стефановски, се покажа во одлично издание и на дуелот во Букурешт забележа голема победа против Романецот Алекс Филип. Иако се соочи...

Ова е обид за убиство: Видете го најскандалозниот потег во историјата на Мото трките!...

На денешната трка за Големата награда на Сан Марино во рамки на Мото 2 шампионатот беше виден најскандалозниот потег во историјата на Мото трките! Имено,...

ВИДЕО: Италијанка со спектакуларен настап на „Зајди зајди“ освои бронза на СП

Италијанската гимнастичарка Александра Агургукулезе го освои бронзениот медал на Светското првнество во ритумичка гимнаситка кое се одржува во Софија. Таа имаше брилијантна изведба и...

Популарно