8 C
Скопје
среда, ноември 14, 2018

ВИДЕО: Легендарниот Шекил О’Нил се бореше во октагон и тоа со поранешен шампион

Легендарниот Шекил О’Нил со години размислува за ММА спортот. Сега прославниот кошаркарски центар конечно влезе во октагон и тоа со поранешниот шампион во полутешка категорија Форест...

Видео: Нокаут каков што не сте виделе до сега!

Интересен нокау беше виден на ЕФЦ 75 на мечот помеѓу Мзандил Хлонгве и Торбјорн Медсенс. Имено, Хлонгве пред домашните фанови со лакт на неверојатен начин го нокаутораше...

Македонци во рингот: Борбата на Даниел Стефановски и Бени Османовски (ВИДЕО)

Maкедонските борци Даниел Стефановски и Бени Османовски неодамна во Швајцарија имаа меѓусебна борба, а сега се појави и видео од истата. Во борбата на турнирот...

Федерер лесно влезе меѓу осумте најдобри во Париз

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер успеа да се пласира во четвртфиналето на мастерс-турнирот во Париз, откако за нешто повеќе од еден час со 2-0 во...

Кабиб: Нека ми ги земат парите и нека ме суспендираат 10 години, не се...

Веќе добро познато е што направи Кабиб Нурмагомедов во борбата против Конор во која прво го „загуши“ Ирецот, па излезе од Кафезот да се...

Публиката врескаше од возбуда: Руска лизгачка на мразот остана само по градник, а тоа...

За спектакуларниот настап на младата руска лизгачка Елизавета Туктамишев зборува целиот свет. Дваесет и едно годишната Русинка се осмели да изведе нешто што до сега...

Неверојатнo: Боксер изгуби па удри по сопствениот тренер! (ВИДЕО)

Неверојатна сцена е видена на еден боксерски меч во Софија, а во прв план беше грузискиот боксер Леван Шони. Шони целосно ја „изгуби главата“ после...

Серена Вилијамс може да го напушти тенисот и да влезе во – кечери!?

Во спортскиот свет се појави една изненадувачка вест, Серена Вилијамс има понуда да влезе во – кечери! Според сопственичката на „WWE“ групацијата Стафани Мекмахон, Серена размислува за...

АПСОЛУТЕН ХИТ: Хрватскиот тенисер во текот на мечот разговараше – сам со себе (ВИДЕО)

Хрватскиот тенисер Борна Чориќ стана вистински хит на друштвените мрежи и тоа поради необичната тактика која примени на последниот меч. За да ја поправи својата...

Танчери со Даунов синдром од Македонија освоија златен медал на светското првенство во Хип...

Танчерите со Даунов Синдром од танцовото студио „Денсерс Јунајтед“ го освоија првото место во пара-категорија на Светското Првенство во Хип хоп. Вчера во Киелце, Полска,...

Популарно