7 C
Скопје
вторник, октомври 16, 2018

Нова снимка од совршен агол: Погледнете како тренерот на Кабиб го „нокаутира“ Мекгрегор (ВИДЕО)

На друштвените мрежи една недела после борбата помеѓу Конор Мекгрегор и Кабиб Нурмагомедов се појави нова снимка и тоа од совршен агол. Кабиб Нурмагомедов го победи Мекгрегор,...

СПЕКТАКЛ кој би ги срушил сите рекорди: Конор и Кабиб одат реванш пред 100.000...

Нема сомневање дека ова би било борба која ќе ги сруши сите рекорди на гледаност и заработка. Се наведува на тоа дека ќе гледаме и...

Откриено што зборувал: Исплашениот МекГрегор му се извинувал на Нурмагомедов среде борба

Ова е само бизнис, му кажал Конор МекГрегор на Хабиб Нурмагомедов. Ова го открива снимката од покрај оградата, која ги фати зборовите на преплашениот Ирец...

Случај „Нурмагомедов“: Остана без два милиони долари, му се заканува суспензија и казна од...

На сите ви е веќе добро познато што се случуваше после борбата помеѓу Кабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор. Ова требаше да биде најголемата борба во...

Сопругата на Иџе со емотивен статус: Ти си мојата гордост и љубов, јас никогаш...

Игор Стефановски-Иџе ја освои пол-позицијата и на сето тоа славеше на втората трка денес, но победата од нејасни причини му беше одземена. -Овој викенд докажавме...

Иџе се огласи по одземената победа на Монца: Италијанците се уплашија од можноста да...

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе викендов се натпреваруваше во рамките на ТРЦ шампионатот на Италија. „Летачкиот Македонец“ уште на неофицијалните тренинзи ги „исплаши“ противниците...

ВИДЕО: Хаос во Лас Вегас – Мекгрегор го предаде мечот, па настана општа тепачка!

Кабиб Нурмагомедов го победи Конор Мекгрегор и ја одбрани титулата во лесна категорија, но после мечот настана вистински хаос. Кабиб уште во првата рунда веднаш го...

Над 1.500 пријавени ќе учествуваат утре на Skopje Run 10K

Над 1.500 пријавени ќе учествуваат в недела на „Скопје трча 10 километри“ (Skopje Run 10K), трка што втора година по ред ќе се одржи на улиците...

ВИДЕО: Конор тргна да се пресметува со Кабиб уште на мерењата!

Најисчекуваната борба во УФЦ помеѓу Конор Мекгрегор и Кабиб Нурмагомедов ќе се одржи утре наутро (околу 4 часот по наше време). Конор и Кабиб не ја кријат нетрпеливоста...

Лудиот Ирец од борбата со Кабиб очекува поголема заработка од „борбата на векот“!

Конор Мекгрегор доколку го победи Кабиб Нурмагомедов во мечот за титулата во УФЦ во лесна категорија би можело значително да си го зголеми и...

Популарно