5.2 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020

Навивач на Борусија ги полеа со пиво Хенес и Румениге, нивната реакција не е...

Реакцијата на челниците на Баерн од Минхен полиени со пиво е хит на интернет. Претседателот Ули Хенес и извршниот директор Карл Хајн Румениге негодуваат по...

(Видео) Тој не е фудбалер туку месар – Овој потег на играчот на Севиља...

Севиља го совлада Ливерпул со 2:1 во контролниот натпревар на Парк Фенвеј, но натпреварот го одбележа остриот старт на Њанон по што младиот играч на...

Роналдо ќе полуди: Меси си купи хотел среде плажа вреден повеќе од четирите хотели...

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси купи хотел со четири ѕвезди вреден 30 милиони евра, во близина на еден брег во Барселона. Аргентинецот го купи хотелот...

Бил суспендиран, еднаш за малку претепан од фудбалери: На Хрватска и Русија ќе им...

Четвртфиналниот од Светското првенство меѓу Хрватска и Бразил ќе го суди 43 годишниот судија Сандро Меира Ричи. На стадионот во Сочи на Бразилецот помошници...

Бекер им одржа лекција на срамната англиска публика – Не сте свесни каква големина...

Германската тениска легенда Борис Бекер ја критикуваше публиката на Вимблдон за срамното навивање против Новак Ѓоковиќ. Бекер, во улога на ко-коментатор за Би-Би-Си, рече дека...

(Видео) Најпознатите фудбалери пред да станат ѕвезди, некогаш и сега

Дали некогаш сте се запрашале како изгледале најпознатите светски фудбалери пред да станат познати и славни? Во ова видео ви ги претставуваме најпознатите 40 фудбалери...

ВИДЕО: Помладиот брат на НБА ѕвездата предизвика хаос и општа тепачка

Братот на НБА ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерси, Лонзо Бол, Ламело предизвика вистински хаос во натпревар против младите кошаркари на Литаванија. Помладиот Бол влезе во...

Видео: Голман го имитираше Зидан и стана ХИТ

Синоќа Џирона и Алавес одиграа без победник (1:1), а мечот го одбележа голманот на домаќините со еден неверојатен потег. 28-годишниот голман Боно во својот шеснаесетник изведе дриблинг „ала...

ГО УНИШТИ: Мејведер го натера Јапонецот да – плаче! (ВИДЕО)

Во вчерашниот настан на „Ризин“ се одржа егзибиционата борба помеѓу Флојд Мејведер и кик-боксерот Теншин Насукава. Беше тоа борба по необични правила, а беше планирано борбата...

Верувале или не: Судија досуди шест пенали на еден меч! (Видео)

Во Српската прва лига беше виден натпревар кој го привлече вниманието на целиот регион. Кабел во Нови Сад го совлада Горни Милановац со 3:1, а...

Популарно