16.7 C
Скопје
понеделник, мај 27, 2019

(Видео) Ова е голчиштето на Елмас кој донесе победа за Фенер во сезоната за...

Елиф Елмас се спектакуларен гол за Фенербахче ја заврши сезоната во Турција која беше една од најслабите во нивната историја. Елмас во голем стил стави точна...

ГОТОВО Е: Алегри замина, Старата дама има нов тренер кој доаѓа од Англија!

Актуелниот тренер на Челзи, Маурицио Сари по само една сезона во Англија се враќа во Италијанското Калчо. Сари од следната сезона го презема Јувентус кој...

Јокиќ се опушти во родниот крај: Како е можно НБА ѕвезда да има ваков...

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ одигра сезона за паметење и беше избран во најдобрата петорка во НБА лигата. Јокиќ по завршувањето на сезоната се врати во родниот...

Јап Стам и на ревијален натпревар ги „истепа“ играчите на Баерн Минхен (ВИДЕО)

Манечестер Јунајтед по повод од 20 години од легендарното финале одигра ревијален натпревар и го победи Баерн со 5:0. Одредени играчи на Манчестер Јунајтед денес...

Македонски спортист преживеа пекол: За малку ќе останев без нога, а во ризик ми...

Австралиско-македонскиот УФЦ борец Александар Волкановски ќе ја изгубеше ногата, а можеби и животот, по настапот на УФЦ 237, при враќањето во Австралија, ако веднаш не беше хоспитализиран во болница...

(Видео) Нов спорт измислија јапонците – Гаѓање со перници!

Јапонците секогаш се креативни и иновативни, но сега се надминаа, откако го оддржуваат шестиот по ред јапонскиот шампионат во гаѓање со перници. Тимови од цела...

Еве плата за ракометарите – РК Вардар инкасираше пари од пласманот на Ф4 во...

Пласманот на ракометарите на Вардар им донесе заработка од 135.000 евра, а таа е добиена од досегашните резултати остварени на патот кон Келн. Играњето во...

(Фото) Ова е мистериозната сестра на Јелена Ѓоковиќ – Згодната блогерка го освои срцето...

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, покрај родената сестра Марија, има сестра од чичко, Ана Богдановиќ, со која е многу...

ВИДЕО: Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на Французите

Најдобрите светски тенисери напорно се подготвуваат за Грен слем турнирот во Париз, Ролан Гарос. Еден од главните фаворити за трофејот Новак Ѓоковиќ работи максимално за...

(Фото) Ја нападнаа девојката на Лука Дончиќ поради силиконите – Таа во истиот момент...

Девојката на НБА ѕвездата Лука Дончиќ, Анамарија Голтес, е една од најпопуларните поубави половини на спортистите на социјалните мрежи. На Instagram ја следат повеќе од...

Популарно