11.9 C
Скопје
вторник, април 23, 2019

Од Англија стигнуваат лоши вести за фудбалска Македонија и Лидс!

Нашиот интернационалец кој игра во Англија, Езгјан Алиоски потешко се повреди во поразот на Лидс од Брентфорд со 2-0 во Чемпионшип лигата на островото. Според...

(Видео) Урнебесна снимка: Каде тоа заврши главата на Игуаин по прославата на голот!?

Аргентинскиот голгетер на Челзи, Гонзало Игуаин го постигна вториот гол за Челзи на мечот против Барнли во 35.коло од Премиер лигата. Гонзало му донесе водство...

(Видео) Мајката во шок, а само го замоли да го исфарба дворот – Погледнете...

Фановите на Ливерпул сонуваа за титула во Премиер лигата од 1990 година, кога последен пат англискиот великан беше шампион. По речиси 30 години Ливерпул има големи...

Што се случува со руската тенисерка Марија Шарапова? Зошто откажа и во Мадрид?

Руската тенисерка Марија Шарапова го откажа претстојниот мастерс ВТА турнир кој ќе се игра во Мадрид. Таа ги отфрли сите шпекулации дека поради бременост нема...

(Видео) Алистер Оверим со нокаут се враќа на голема врата – Еве кој настрада!

Холандскиот ММА борец со победа во првата рунда на голема врата се враќа во УФЦ. Алистер Оверим на 15 секунди до крајот на првата рунда...

(Фото) Што правеше Роналдо во Дубровник? Каде престојува и колку плаќа од ноќ?

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, португалецот Кристијано Роналдо, во моментов е на одмор во Дубровник, Хрватска. Напаѓачот на Јувентус по прославата на италијанската...

(Фото) Имаше само 11 години кога ја запозна – Слика на Меси и Антонела...

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Аргентинецот Лионел Меси, е познат како мирен семеен човек. Уште откако го знаеме Меси, беше поврзан само со една девојка -...

(Видео) Каква лудница во еден напад – Голманот го покоси својот, а напаѓачот се...

На социјалните мрежи се појави едно видео кое стана вистински вирален хит на интернет. Станува збор за фудбалски натпревар најверојатно од Саудиска Арабија, каде се...

(Фото) Дали тој е на патот да стане вториот македонец кој ќе заигра во...

Ни пристигна убава вест, најголемиот македонски кошаркарски талент се пријави на претстојниот НБА драфт 2019! Станува збор за кошаркарскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ кој моментално е...

Фудбалот не е само машка игра: Петгодишно девојче се „изживуваше“ со момче (ВИДЕО)

Mногумина ќе кажат дека фудбалот е само машка игра, но ова видео можеби ги отстрани таквите предрасуди. Петгодишно девојче во дресот на Реал дриблаше и...Популарно