20.7 C
Скопје
понеделник, април 22, 2019

Сите му се смеат на канадскиот премиер: Во тек на говор му падна вештачката...

Премиерот на Канада, Џастин Трудо, стана главна причина за шеги на интернет, после една снимка од Самитот Г-7. Објавено е видео додека Трудо држел говор....

ФОТО: Трамп и Ким го покажаа документот, еве што пишува таму

По историскиот самит во Сингапур, претседателот на САД и севернокорејскиот лидер потпишаа декларација. Таа има четири точки и еве што пишува во нив. Иако Доналд...

Ова е менито за самитот Трамп – Ким: Погледнете какви јадења биле послужени

Бавно печени говедски ребра и слатко-кисело крцкаво свинско месо, меѓу другото, беа денеска на менито на работниот ручек на американскиот претседател Доналд Трамп и...

Секси мама во преслатка придружба,Ева прошета со ќерките низ Холивуд

Секси актерката Ева Мендез (44), сопругата на Рајан Гослинг, мајка на две ќерки, изгледа како тукушто да се симнала од модна писта. Оваа убавица е...

Беснеат шумски пожари, евакуирани 2.000 луѓе

Големи шумски пожари во Колорадо кои беснеат веќе 11 дена, доведоа до евакуација околу 2.000 жители, соопштија денеска претставници од областа Ла Плата. Метеоролозите соопштија...

Купил 4 телевизори да го гледа Мундијалот, жена му го тужи

Жителка на Израел го тужи својот сопруг поради тоа што во пресрет на фудбалскиот Мундијал во Русија, купил четири нови телевизори. Израелецот сака на „раат“...

Синот на хрватската пејачка доживеа страотна несреќа!!

Јан Ковачевиќ, синот на хрватската пејачка и водителка Ивана Плечингер, во петокот доживеа сообраќајна несреќа. На Јан на пешачки налета полициски автомобил, кој, според зборовите...

КОСОВСКИОТ „РАМБО“: Харадинај се степа со баба на говорница (ВИДЕО)

За време на свеченоста 140 години од призренската лига косовскиот премиер Рамуш Харадинај не го бендиса говорот на една постара госпоѓа па влезе во...

Зошто вонземјаните се уште не сакаат да се сретнат со нас?

Климатските промени и глобалното затоплување најверојатно се главната причина зошто се уште не се случила масовна средба меѓу вонземјаните и луѓето, се вели во...

Невидено невреме во Словенија и Хрватска: Тениски топчиња паѓаат врз колите

Силно невреме ја зафати вчера Словенија и источна Хрватска. Словенечкиот метеоролошки завод го подигнал нивото на највисоко црвено, пренесува Хина. Локалните словенечки медиуми пренесуваа дека најлошо...Популарно