30 C
Скопје
петок, септември 21, 2018

Запленет 1 тон чист кокаин, вредноста на црниот пазар достигнува 200 милиони американски долари

Канадската полиција денеска соопшти дека запленила еден тон чист кокаин со потекло од Аргентина, чија вредност на црниот пазар достигнува 200 милиони американски долари. Во...

Професорка имала сексуална врска со ученик, двајцата се осудени

Поранешна професорка во едно средно училиште во Марибор е осудена на една година затвор условно, затоа што била во сексуална врска со малолетен ученик. Љубовната...

Страв, жртви, паника: Катастрофални последици од ураганот Харви

Спасувачките служби во Хјустон и понатаму се обидуваат да ги пронајдат заробените жители во поплавите кои следат по ураганот Харви, јавуваат американските медиуми. Метеоролошката телевизиска...

„Сандеј телеграф“: Терористите можат лесно да го нападнат британскиот Парламент

Доверлива истрага на британската полиција покажа дека терористи би можеле да се инфилтрираат во згадата на Парламентот на Велика Британија и да ги нападнат...

Хорор во Италија: Групно силувале туристка, а нејзиниот сопруг го претепале

Туристка од Полска е брутално силувана од група момчиња, а нејзиниот сопруг е претепан на популарната плажа во градот Римини. Четворица мажи повеќекратно ја силувале...

ИСИС користи деца во пропагандата: 10-годишно момче му се закани на Трамп и на...

Исламска држава објави ново видео во кое американско момче му се заканува на американскиот претседател Доналд Трамп. Детето на снимката вели дека се вика Јусуф...

РЕДОК ФЕНОМЕН: Милиони Американци уживаа во оваа прекрасна глетка (ВИДЕО)

Синоќа милиони луѓе во САД имаа можност да уживаат во несекојдневна глетка на небото - целосно затемнување на Сонцето, пренесе БиБиСи. https://www.instagram.com/p/BYFjKsBDkAt/ Возбудливиот настан можеа да го...

Шпански националисти ја нападнаа главната џамија во Гранада

Главната џамија во Гранада вчера беше нападната од група крајнодесничарски млади луѓе, кои фрлаа димни бомби и скандираа ксенофобични и антиисламски слогани, соопштија шпанските...

Целосно сончево затемнување над САД

Првпат по 99 години, денеска ќе се случи целосно сончево затемнување над САД, од западниот па се до источниот брег. Оваа појава предизвика огромен интерес...

Шпанската полиција ги соопшти имињата на осомничените за нападите во Барселона и Камбрилс

Шпанската полиција синоќа ги соопшти имињата на осомничените Мароканци за нападите изведени во Барселона и Камбрилс, во кои 14 лица го загубија животот и...

Популарно