5 C
Скопје
среда, ноември 14, 2018

ФОТО: Холивудска актер на 60 години стана татко

Холивудската ѕвезда, 60-годишниот актер Алек Болдвин и неговата 26-години помлада сопруга, Хилари по четврти пат станаа добија дете. Веста за бебето ја соопштија на социјалната...

Дрога кај шестгодишно момче: Дете во градинка пронашло кокаин во ранецот на другарчето

Шестгодишно девојче од градинка во Филаделфија пронашла пакет кокаин во ранецот на другарче од групата, соопштија властите.Полицијата го испитувала девојчето, кое вчера пронашла кокаин...

Синан Сакиќ итно префрлен во приватна клиника!!

Пејачот Синан Сакиќ е одведен денеска во Бел Медик, на испитување во наредните ден до три. После тоа заминува во Италија во Падова, на трансплантација...

Најскапиот српски играч во ПСЖ

Еден од најдобрите српски фудбалери Сергеј Милинковиќ-Савиќ (СМС), кој настапува во Лацио е на мета на бројни клубови од Европа. Според последните информации кои...

ФОТО: Путин возејќи камион го отвори мостот кој ги поврзува Крим и Русија!

Рускиот претседател Владимир Путин управувајќи камион го отвори мостот со должина од 19 километри, кој ја поврзува Русија со Крим, украинскиот полуостров што Москва го анектираше...

Алберт Пајк,точно ги предвидел двете светски војни, а ова го кажал за третата(видео)

Алберт Пајк бил слободен ѕидар кој живеел во 19. век, а бил толку моќен што после Граѓанската војна станал единствен онфедерациски војник во Вашинготн. Тој...

Невеста и младоженец загинаа неколку часа пред венчавката

Наместо свадба организирале погреб. Луана Алвес (36) и нејзиниот вереник Родриго Ногуира (31) загинале во петокот во тешка сообраќајна несреќа која се случила во...

„Коха диторе“: Финален договор бара и промена на Уставот

Од Приштина би можело да се бара да го смени Уставот, за да може да излезе во пресрет на конечен договор со Белград, пишува...

Напад во Париз: Едно лице почина, има и повредени – напаѓачот убиен (ВИДЕО)

Еден човек почина, а најмалку четворица се повредени при напад со нож во центарот на Париз. Според информациите, напаѓачот, кој не е идентификуван, е застрелан...

Први папарацо фотографии: Внуката на српската принцеза беше во канџите на сексуален манијак

Индија, ќерката на актерката Катерина Оксенберг, мистериозно исчезна кон крајот на март оваа година во моментот кога е уапсен Кит Рејинер, водач на озогласениот...

Популарно