13.6 C
Скопје
недела, април 21, 2019

Зошто толку тешко одеше гаснењето на пожарот во Нотр Дам?

Со векови старите дрвени греди на покривот, каменот од надворешната страна од катедралата и готската архитектура значително го отежнувале гаснењето на пожарот во Нотр...

Позната причината за пожарот во Нотр Дам

Пожарот кој вчеравечер избувна во париската катедрала Нотр Дам е несреќен случај, соопшти францускиот обвинител Реми Хеитз, задолжен за истрагата. Обвинителот потенцира дека пожарот...

Берни Сандерс станал милионер по првата кампања за претседател

Кандидатот на Демократската партија за претседател на САД, Берни Сандерс, ги објави своите даночни пријави за изминатите 10 години, во кои се забележува дека...

Туск: Пожарот во Нотр Дам нѐ потсетува колку можеме да загубиме

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск денеска ги повика земјите членки на ЕУ да и помогнат на Франција во обнова на Нотр Дам, истакнувајќи...

Ципрас: Кога им го менував името не размислував за политичката цена

Дури и оние кои сега добронамерно се противат, за 10 или помалку години ќе го сфатат значењето на Договорот од Преспа за Грција, рече...

Нострадамус го предвиде пожарот во Нотр Дам: Ја предвидел катастрофата точно до ден (ВИДЕО)

Пожарот кој вчера избувна во Париз во катедралата Нотр Дам за час се најде на сите насловни страни во светот. Во драматини моменти се сруши...

Крстот стои исправен, розетниот прозорец не е уништен, први фотографии од внатрешноста на Нотр...

Пожарот во катедралата Нотр Дам е ставен под контрола  во 3 часот утрово, по осумчасовната огнена стихија, соопшти противпожарна служба на Париз. На социјалните мрежи...

Дронски слики од стравичниот пожар на покривот од париската црква Нотр Дам

Фотографии од стравичниот пожар кој го зафати покривот од познатата париска црква Нотр Дам, направени со полициски дрон, ја покажуваат жестината и степенот на...

Ѓорчев: Македонија ги обнови Бигорски и Трескавец – Франција ќе го обнови Нотр Дам

Македонија ги обнови Бигорски и Трескавец. Франција ќе го обнови Нотр Дам. Загубата е голема, но повторно ќе се слушаат ѕвоната на Света Богородица во...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Падна главната купола на Нотр Дам, пожарот во катедралата се уште...

Пожарот кој попладнево избувна во познатата катедрала Нотр Дам во центарот на Париз, ја собори главната купола на катедралата. Се уште не се познати...Популарно