18 C
Скопје
недела, септември 23, 2018

ВИДЕО: Актерка го снимила Вајнстин како сексуално ја вознемирува

Холивудската актерка Мелиса Томпсон објави видео од продуцентот Харви Вајнстин, на кое се гледа како тој се однесува на бизнис средба со помлада девојка. Томпсон...

На светските богаташи им е престиж да имаат пасош од оваа земја

Додека најголем број од македонските државјани години наназад се обидуваат да се доберат до бугарски пасош, кој го гледаат како врата кон Европа, светската...

После оваа одредба, интернетот никогаш веќе нема да биде ист во Европа

Со 438 гласа „за“ пратениците на Европскиот парламент го изгласаа предлогот за новата директива за заштита на авторските права на интернет, кој претходно крена...

Папата нареди финансиска истрага на хорот на Систинската капела

Папата Франциско нареди да се спроведе истрага за финансиски малверзации во работењето на познатиот хор на Систинската капела. Според црковните власти, истрагата тајно се вршела...

Нејзината мајка и ја одгризала усната затоа што плачела: Почина девојчето чиј случај ја...

Деветгодишната Катја Спесивцева од Русија почина поради неочекуван застој на работата на срцето. Малата Катја на руската јавност и стана позната откако преживеала трагична тортура...

Повеќе од 1.670 германски свештеници злоставувале деца

злоставување во Германија помеѓу 1946 и 2014 година, објави Шпигел. Весникот наведува дека имале увид во извештај за сексуално злоставување во Католичката црква во Германија....

Жена напишала есеј „Како да го убиеш мажот“ – па навистина го убила

Ненси Кремптон Брофи од Орегон пред неколку години напишала роман под наслов „Како да го убиеш мажот?“, а минатата седмица беше уапсена под сомнение дека...

Доаѓа ураганот Флоренс- прогласена вонредна состојба во Вашингтон

Градските власти во Вашингтон денеска прогласија вонредна состојба поради доаѓањето на ураганот Флоренс. Градоначалничката на американската престолнина Мјуриел Баузер изјави дека потпишала наредба за прогласување...

Автобус падна во клисура: Најмалку 55 загинати, 33 лица повредени

Најмалку 55 лица загинаа, а 33 се повредени кога преполн автобус падна во клисура во Индија. Автобусот превезувал верници и се враќал од храм на...

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Позната ТВ ѕвезда скокна од крузер и тоа на местото каде што...

33 годишниот Даниел Кублбок, поранешната ѕвезда на шоуто „Германија бара ѕвезда“ исчезна од крузерот „АидаЛуна“. Бродот патувал од Хамбург во Њујорк. Постојат докази дека...

Популарно