21.5 C
Скопје
петок, август 23, 2019

Заострени правилата за на Монт Еверест- еве што треба да почитувате ако сакате да...

Непалските власти планираат да ги заострат правилата за лицата кои се качуваат на врвот Монт Еверест поради високата смртност меѓу алпинистите во последната сезона,...

Ако ваши блиски се во Грција веднаш да се слушнете со нив: Гори познатиот...

Голем пожар изби попладнево на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селата Килиоменос и Агалас. Пожарот избувнал околу 14 часот по локално време, јавува...

Силно невреме во Црна Гора: Пороен дожд и град со големина на лешник во...

Силно невреме ја зафати Црна Гора, а во Подгорица по вчерашните тропски жештини, температурата за само неколку часа се спушти за десет степени. Во Подгорица...

ВИДЕО: Харадинај пукаше на прослава – испукани над илјада куршуми

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај е виден во јуни оваа година за забава во општија Дечани на која се пукало со огнено оружје. Како што...

Трудница и дете загинаа откако во дворот им влета возило, возачот се снимал колку...

Три лица загинаа на истокот од Романија кога маж, кој во живо го пренесувал своето брзо возење со спортски автомобил, излетал од патот и...

Американскиот Стејт департмент објави колку Македонци добија иселенички визи на американската лотарија

Американскиот Стејт департмент ги објави податоци за американската лотарија. Речиси 84.000 апликанти се избрани случајно од системот, од околу 15 милиони апликации за програмата...

Ален Делон доживеал мозочен удар!

Ален Делон, познатиот француски актер, доживеал мозочен удар пред неколку недели, соопшти неговото семејство. Ентони Делон изјави за АФП дека неговиот татко сега се чувствува...

Екс-премиерката на Тајланд, која е во бегство, доби српско државјанство

Поранешната премиерка на Тајланд, Јинглук Шинаватра, која во својата земја е осудена на пет години затвор, поради што е во бегство, од неодамна е...

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС: Најмалку 23 лица повредени, урнати и оштетени повеќе домови во Турција

Во силниот земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала, што денеска ја погоди западна Турција, повредени се 23 лица, а оштетени се...

Силен земјотрес во Турција, има затрупани луѓе

Земјотрес со интензитет од 6,5 степени по Рихтеровата скала беше регистриран денеска во југозападниот турски округ Денизли. Според локални медиуми, од земјотресот урнати се ...

Популарно