13.6 C
Скопје
недела, април 21, 2019

Жозеф Дол: Силјановска е вистинскиот кандидат за зајакнување на економијата, независно судство и борба...

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова. -Посакувам Силјановска да има силен резултат во првиот...

Спречен пожар во уште една катедрала- маж уапсен откако влегол во црква со запалка...

Триесет и седумгодишен маж е уапсен во Њујорк бидејќи во катедралата Свети Патрик влегол со бензин и запалка. Мажот во катедралата ва Менхетн влегол околу...

Во чест на изгорената црква Нотр Дам: Се огласија ѕвоната на катедралите ширум Франција

Ѕвоната од катедралите ширум Франција се огласија синоќа во чест на изгорената црква Нотр Дам во Париз. Тие се слушале од базиликата Сакр Кер во...

Папата на 7 мај во Скопје ќе служи света литургија на плоштадот Македонија

Владата ја објави агендата на Папата Франциск, кој ќе престојува во земјава на 7 мај. По официјалниот прием, неговата свеченост, папата Франциск, ќе има...

Внукот на Тито се крие од јавноста: Една роденденска честитка го издаде, еве како...

Саша Броз на Инстаграм посвети објава на својот помлад брат Андреј кој јавноста нема можност често да го види. -Среќен роденден, Андреј и запамети дека...

Солун: Запрен воз во кој група мигранти се обиделе да дојдат до границата со...

Група бегалци и мигранти се обиделе да се качат на товарен воз што сообраќал од Солун до Идомени, што се наоѓа на границата на...

Холандија ги враќа визите со Албанија

Парламентот на Холандија го изгласа барањето на група пратеници за враќање на визите со Албанија, поради „зголемениот албански криминал“ во оваа земја. Оваа одлука ѝ...

Војната во Либија може да упати 800.000 мигранти кон Европа

Воените дејствија во Либија можат да резултираат со нов мигрантски бран од околу 800.000 мигранти кои ќе се упатат кон Европа, првенствено кон Италија,...

ЧУДО ВО НОТР ДАМ: Крстот во Богородичната катедрала остана недопрен од пожарот! (ФОТО)

Пожарот во катедралата Нотр Дам е ставен под контрола во 3 часот утрово, по осумчасовната oгнeнa стихија, соопшти противпожарна служба на Париз. На социјалните мрежи...

Истрагата за Нотр Дам ќе биде долга и сложена: Ова се сите детали за...

Јавниот обвинител на Париз, Реми Хајтц денеска изјави дека пожарот што ја опустоши париската катедрала Нотр Дам бил предизвикан ненамерно, додавајќи дека „ништо не...Популарно