24 C
Скопје
вторник, октомври 16, 2018

Трамп сменил функционери во својот тим на барање на неговиот зет

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп смени двајца функционери од неговиот тим за спроведување на транзицијата по изборите, на барање на неговиот зет, тврди „Њујорк...

Денвер е првиот американски град кој ја легализирал марихуаната на јавни места

Денвер е првиот американски град каде е дозволена употреба на марихуана во барови и ресторани и на други јавни места, како уметнички галерии и...

Неверојатно-По будењето од кома проговорил на јазик кој никогаш не го зборувал!? (ВИДЕО)

Рубен Немох е 16-годишен тинејџер кој експресно стана топ вест во американските медиуми, само затоа што по три дена поминати во кома , по...

НОВ СКАНДАЛ: Фотографија од голиот Бил Клинтон со љубовница ги запали социјалните мрежи

Секс аферите за Бил Клинтон не се ништо ново. Неговата афера со Моника Левински, стажантка во Белата куќа во 1995 година одекна како бомба...

ЕУ забележа нов рекорд во извозот на земјоделски производи

Земјите од ЕУ продолжуваат да подобруваат рекорди во извозот на земјоделски производи, покажуваат податоците на Европската комисија за септември. Трендот регистрирана во август, се...

Тајната вечера на Сорос: Ги собра богаташите со една цел – да се сруши...

Милијардерот Џорџ Сорос, еден од главните спонзори на кампањата на Хилари Клинтон не може да се помири со победата на Доналд Трамп на претседателските...

Земјата продолжува да се тресе: Нов Зеланд на удар – најмалку две жртви (видео)

Најмалку две жртви однесе катастрофалниот земјотрес кој го погоди Нов Зеланд. Материјалната штета е огромна. Земјата се уште се тресе. По главниот, регистрирани се...

Скриената порака во фустанот на Мишел Обама за која зборува целиот свет (ФОТО)

Имено, таа за оваа прилика облече виолетов фустан, а во истата нијанса беше облечена и Хилари Клинтон во текот на обраќањето после поразот на...

Блиндираниот „ѕвер” е подготвен за Трамп

Доналд Трамп со преземањето на претседателската должност од Обама, ќе ги наследи сите негови осум автомобили. Блиндираниот претседателски Cadillac попознат под прекарот „Beast” оди...

Бугарската Влада поднесе оставка

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска до Народното собрание на Бугарија поднесе оставка на неговата Влада, соопшти Прес-службата на буграскиот владин Кабинет. Како што јави БТА,...

Популарно