-0.2 C
Скопје
сабота, јануари 18, 2020

Албанскиот премиер Еди Рама од Пеќ ја опцу Србија (Видео)

Албанскиот премиер, Еди Рама, по заедничката седница на двете влади во косовскиот град Пеќ, упати жестоки критики до Србија, обвинувајќи ја за постапките на...

Напад во Германија: Комбе влета во маса народ – тројца загинати и триесетина повредени

Како што известуваат германските весници, денес попладне во германскиот град Минстер, комбе влета во маса народ која седела пред познатиот Kiepenkerl бар. Билансот на жртви...

Тито по папучи бегал од Јованка – Тајни транскрипти откриваат детали за односот меѓу...

Највлијателните комунистички раководители на 22 јули 1985 година одлучиле да биде донесен закон за наследство со кој би се регулирал имотот на покојниот доживотен...

Откриен мотивот за масакрот во Калифорнија: Насим Агдам ја мразела компанијата Јутјуб, еве зошто...

Во синоќешната престрелка во седиштето на Јутјуб во Сан Бруно, во американската држава Калифорнија, четири лица се повредени, а жената која го изведе нападот потоа изврши...

Паника на аеродромот во Дизелдорф: Евакуирани осум илјади лица поради бомба од Втората светска...

Околу осум илјади жители на зоната покрај аеродромот во Дизелдорф, вклучувајќи и 250 гости на аеродромскиот хотел, изутринава добија наредба за евакуација поради деактивирање...

Ердоган најави можност Света Софија да ја преименува во џамија

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека постои можност поранешната црква „Света Софија“ во Истанбул, која моментално е музеј, да ја преименува во џамија...

ВИДЕО: Mу ја гризела раката на полицаецот за да не ѝ напише казна

Полицаец во Индонезија доживеа голема непријатност кога сопрел жена на мотор, бидејќи не носела кацига на главата. Таа претходно се обидела да побегне, но...

Почина српскиот актер: Плачат сите, помладите колеги учеа од него

Предраг Бајчетиќ, познатиот српски актер, професор по глума и режисер, почина синоќа на 85. годишна возраст во Белград. - Со ангелите патувајте драг професоре, фала...

Ердоган во посета на Русија

Претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган денеска отпатува за Русија, каде ќе учествува на состанок на Советот за соработка на високо ниво меѓу Турција...

Ердоган се закани со отворање на границите кон ЕУ за мигрантите

Во Турција во моментов има околу 3,5 милиони сириски бегалци Турскиот претсдетаел Реџеп Тајип Ердоган изјави дека Анкара би можела „да ги отвори границите за...

Популарно