29.8 C
Скопје
понеделник, септември 16, 2019

Грчките политичари се изјаснуваат за спорот: Ќе има решение за името, за Уставот, ќе...

Ако донесеме решение ќе ги има карактеристиките што ги кажавме. Ќе има решение: за името, за Уставот, ќе биде ерга омнес и ќе биде...

ВИДЕО: Го претепале на плажа во Грција бидејќи не сакал да го помести пешкирот!

Грк бил претепан на плажата Ахлада, во близина на Сарти, Ситонија или позната како втор крак, бидејќи не сакал да го помести пешкирот кој...

Гренланд „го возвраќа ударот“ кон САД: А да ве купиме ние вас?

Откако американскиот претседател Доналд Трамп отворено изрази заинтересираност САД да го купат Гренланд од Данска, на тоа следеше одговор од данската влада во форма...

Почина уште еден актер: Глумеа во иста серија, починаа двајцата во рок од 3...

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата во серијата „Синови на анархијата“, почина од срцев удар во 49-та година од животот. Неговото...

Што ќе се случи со пештерата Там Луанг?

Пештерата Там Луанг во која 12 деца и нивниот тренер 18 дена беа заробени ќе добие потполно нова намена. Комплексната пештера, која се наоѓа на...

ФОТО: Поради оваа насловна, Џиџи и „Вог“ мораа да се извинат

Позната манекенка Џиџи Хадид и италијанското издание на „Вог“ се извинија поради насловната на мајскиот број на која позната манекенка е фотографирана со темен...

Убиена лавицaта која побегна од кафез во Зоолошката градина во Брисел

Лавицата што побегна од својот кафез во Зоолошката градина во Планкендал, во близина на Брисел, е убиена, соопшти ЗОО. Лавицата се шетала низ зоолошката градина...

Грција ќе добие нова транша финансиска помош до крајот на март

Според раководителот на Европскиот механизам за стабилизација Клаус Реглинг, Грција нема да може да ја добие уште една транша од помошта пред втората половина...

Блиндираниот „ѕвер” е подготвен за Трамп

Доналд Трамп со преземањето на претседателската должност од Обама, ќе ги наследи сите негови осум автомобили. Блиндираниот претседателски Cadillac попознат под прекарот „Beast” оди...

Тангата и свечената заклетва на италијанската министерка го „запалија“ интернетот

Марија Елена Бочи е италијанска политичарка и адвокат која била министерка за уставни реформи во периодот од 2014 до 2016 година. Иако таа свечената...

Популарно