7 C
Скопје
четврток, февруари 22, 2018

Ако планирате одмор во Грција, ова никако не смеете да го носите со вас

Грција годинава со измени за сите оние кои сакаат да го поминат одморот на оваа дестинација. Во Грција не е дозволено да се внесува...

БПЦ не сака да и биде мајка на МПЦ!

Синодот на Бугарската православна црква ќе го разгледува прашањето на 27 ноември, „но шансите за позитивен одговор се минимални“ пишува бугарскиот „24 Часа“. Весникот цитира...

Принцот Михаел од Лихтенштајн прашува: Зошто Европа не реагира на грчкиот шовинизам кон Македонија?

Зошто Европа не реагира на грчкиот шовинизам кон Македонија, за спорот кој ги труе односите на Балканот, зошто Атина ги малтретира соседите како Албанија...

Бугарите за куќата на премиерот Заев

Додека во Атина врие на протестите против употребата на терминот „Македонија“ во името на нашата земја, а помеѓу два протеста посредникот Нимиц го посето...

ВО ЦЕНТАР: Југослав Петрушиќ со ексклузивни податоци за тоа „Што се случи на 27...

Вечерашнава емисија „Во Центар“ на новинарот и аналитичар Васко Ефтов е всушност интервју со српско-францускиот агент и поранешен припадник на Легијата за странците, Југослав Петрушиќ...

Теодоракис: Изгубивме 25 години одржувајќи воена атмосфера со земја што може да ни биде...

Грчкиот новинар и политичар од партијата „Реката“, Ставрос Теодоракис во пост на Фејсбук по повод вчерашниот митинг во Солун против нашето уставно имего постави...

Кој ги убива командантите на бунтовниците во Донбас

Симптоматично е дека бунтовничките воени команданти во Источна Украина умираат далеку од фронтот во неразјаснети околности кои немаат ништо заедничко со теренските борбени активности....

Би-Би-Си предлага „Независна Македонија“ бидејќи имињата се важни!

Продуцентот на Британскиот јавен телевизиски сервис Би-Би-Си Џонатан Севиџ во анализата „Зошто имињата се толку многу важни“ особено во политиката и меѓународната дипломатија ја...

Кралицата Елизабета II е во притвор, бидејќи кажа каков хорор ќе има во 2017...

Британаската кралица Елизабета II не ја пропуштила божиќната литургија поради болест, како што објавила палатата, туку затоа што е ставена во домашен притвот, тврдат...

ВИДЕО: Ни дрога, ни проституција, ова е новиот бизнис на мафијата

Песокот е барана стока. Во некои делови на светот луѓето вложуваат сериозни напори за да стигнат до него. Песочната мафија во Индија се користи за...

Популарно