29.8 C
Скопје
понеделник, септември 16, 2019

Поддржувачот на Заев ќе оди во затвор: Иво Вајгл фатен во корупција

Големиот поддржувач на Зоран Заев, европратеникот Иво Вајгл е фатен во корупција, пишува словенечкиот „24ur.com“. „Европратеникот Иво Вајгл е во преткривична постапка поради сомнеж за...

Поранешен агент на ЦИА: Добивме милиони да ја растуриме Југославија – Сребреница е исценирана!?

Поранешниот агент на ЦИА, Роберт Баер, тврди дека тој и група американски агенти со кои работел во 1990-тите имал на располагање милиони долари од...

ВИДЕО: Српските тенкови на пат кон Косово?

На социјалните мрежи се појави видео од Србија на кое се гледа како товарен воз носи голем број на тенкови, други оклопни возила и...

Ако планирате одмор во Грција, ова никако не смеете да го носите со вас

Грција годинава со измени за сите оние кои сакаат да го поминат одморот на оваа дестинација. Во Грција не е дозволено да се внесува...

ВИДЕО: Скандал во градинка: Учителка со сила брка и влече дете по под

Малтретирањето на децата во градинките добива загрижувачки димензии. Последниот случај го обелодени пејачот Сото од Сараево. Настанот со малтретирањето на неговото  дете е стар...

Видео од тепачката меѓу Бразилците и српското семејство

На социјалните мрежи најпрво се појавија фотографии, а сега и видео од тепачката меѓу навивачи на Бразил и Србија, во која според коментарите подебелиот...

ВИДЕО: Започна директен судир меѓу Русија и САД – Русија ги пушта системите, на...

Русите ја започнаа акцијата на отстранување американски беспилотни летала (дронови) во Сирија, пренесува американски Ен-Би-Ес повикувајќи се на воени извори. Русите ги попречуваат сигналите и...

Сноуден со ново шокантно тврдење: Бин Ладен живее на Бахамите и месечно заработува по...

Националниот агент за безбедност, популарно наречен свиркач, Едвард Сноуден, излезе во јавност со ново контроверзно тврдење дека поседува  информации со кои може да докаже...

РУСИЈА НАЈАВИ БЛОКАДА НА ПРОМЕНАТА НА ИМЕТО ВО СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА ОН: Мора...

На 30 септември, Република Македонија одржа референдум за Преспанскиот договор, кој предвидува промена на името на земјата во Северна Македонија. Одѕивот од 36,8 отсто...

„Ај кју“ ја претстави Македонија, погледнете го нивниот настап (ВИДЕО)

„Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ вечер во арената „Алтис“ во Лисабон под реден број 11 ја претстави Република Македонија на...

Популарно