26 C
Скопје
петок, јули 20, 2018

Памела Андерсон е „за Русите“ – застана во одбрана на Путин

Некогашната број еден Плејбој зајачица, ѕвезда од „Чуварите на плажата“ и активистка за права на животните, Памела Андерсон, упати критики до своите сонародници, велејќи...

Најопасната река на светот изгледа како питомо поточе: Од неа е скоро неверојатно да...

Кога ќе ја погледнете реката Варф која тече низ Јоркшир, никогаш не би сте помислиле дека тоа е најопасната река на светот. Ако влезете според...

Снимено брутално киднапирање на девојка сред улица: И го пресретнаа автомобилот, ја извлекоа и...

Безбедносните камери на еден паркинг во Тајланд снимија сцена каква што не се гледа често. Имено, очигледно во прашање е киднапирање, кое е изведено на...

Мистеријата откриена- еве зошто Путин прв доби чадор на СП, додека Колинда и Макрон...

По победата на Франција во неделното финале на СП, речиси најголемото внимание при доделувањето на пехарот, наместо фудбалерите го привлекоа претседателите на Русија, Хрватска...

Листа со 29 барања на Бекамови: Пристигнале во Црна Гора, па барале најлуди нешта

Познатиот пар Викторија и Дејвид Бекам одморот го поминуваат во Црна Гора, на Свети Стефан. Папараците секојдневно се обидуваат да направат некоја фотографија… Како и што...

Брутална одмазда: Селаните бесни убиле 292 крокодили (ФОТО)

Мештаните од едно село во Индонезија, вооружени со ножеви и стапови, убиле 292 крокодили, откако овие животни изеле еден маж на локална фарма, пренесува...

Европски суд: Членовите на „Пуси рајот“ ја добија Русија на суд

Европскиот суд за човечки права пресуди дека Русија ги нарушила правата на панк бендот Пуси рајот, за време на протестот во храмот Христос Спасителот...

ХОРОР НА ХАВАИ: Туристи повредени откако вулканска лава погодила брод (ФОТО)

Најмалку 23 лица се повредени во ерупцијата на вулканот Килауеа на Хаваите, кога исфрлената лава паднала врз туристички брод. Повеќето од повредените се здобиле со...

Италијанската полиција заплени 300 килограми марихуна пристигната од Албанија

Моторен чамец натоверен со околу 300 килограми марихуана запленила синоќа италијанската полиција во пристанишниот град Бари. Чамецот, кој според медиумите тргнал од албанскиот брег, го...

Двајца загинаа при прославите во Франција по освојувањето на Мундијалот

Двајца навивачи на Франција загинаа вчера вечер додека го славеле освојувањето на светската титула против Хрватска. Во градот Анеси, навивач одлучи да ја прослави титулата...

Популарно