19 C
Скопје
петок, мај 29, 2020

Колумна на Ламбе Арнаудов: Био-терористот Зоран Заев место во „Гвантанамо“ сака на Илинденска

Во овие тешки и неизвесни времиња воопшто за човештвото, но и за македонскиот народ, бев сведок на безмилосно груба пресметка, ВЛАСТ против ИНТЕЛИГЕНЦИЈА, СИЛА...

Колумна на Проф. Ачкоска: ЗАЕДНИЧКА ИСТОРИЈА?!

Заедничка историја имаат повеќето народи во светот, оние кои со векови живееле во исти империи (старата Македонска држава, Римската империја, Источното римско царство, Османлиската...

Коронавирусот почнал да се шири во ноември, на воените игри во Вухан на кои...

Откако Французите неделава потврдија дека првиот случај на заразен со коронавирус во нивната земја се појавил на 27 декември, а не на крајот од...

Колумна на Тодор Петров: МАКЕДОНИЈА НАСПРОТИ СЕВЕРНИОТ КОШМАР!

Има една апсолутна вистина која сите мора да ја знаат: И покрај сите разлики меѓу нас Македонците, по род и државјанство, од сите делови...

ВИДЕО: Израелците на растојание од два метри и со маски на лицето покажаа како...

Со маски на лицето, мавтајќи со црни знамиња на оддалеченост од два метри, околу 2.000 Израелци во неделата протестираа против премиерот Бенјамин Нетанјаху, под...

Американски лекари: Лежењето на стомак им го спасува животот на заболените од корона

Американски лекари откриле дека доколку заболени од коронавирус лежат на стомак, тоа може да им го спаси животот, јави Си-Ен-Ен, додавајќи дека со тоа...

ВИДЕО: Борисов го извади списокот и откри колку и какви луксузни автомобили возат газдите...

Според списокот кој го доби од полициските служби, бугарскиот премиер Бојко Борисов за бугарската, но и поширока јавност, откри колку и какви луксузни автомобили...

Кинеските воени лекари истакнаа: Дистанцата од 2 метри не е доволна, еве каде најчесто...

Правилните мерки на претпазливост може ефикасно да ја спречат инфекцијата. Новото истражување кое ги испитуваше примероците во воздухот од болничките одделенија со пациентите позитивни...

ВИДЕО: Корејска серија со зacтpaшувачки пpeдyвања – Пред две години пpeдyпредyва за cмpтонocниот коронавирус

Корејската серија „Мојот таен Териус“, објавена во 2018 година, која говори за cмpтонocниот коронавирус, деновиве стана една од петте најгледани во Велика Британија. Во оваа...

ВИДЕО: Столб од пепел висок половина километар – се активираше индонезискиот вулкан Анак Кракатоа

Индонезискиот вулкан Анак Кракатоа се активираше исфрлајќи кон небото столб од пепел со висина од половина километар. За среќа, од неговото активирање нема жртви. Тоа...

Популарно