-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019

Гонзалес до Трамп: За ВМРО е доцна, тие не се на власт поради мешање...

Мајк Гонзалес од американската фондација „Херитиџ“ во својот последен коментар објавен на нејзината вебстраница, насловен „Како Доналд Трамп ќе ја промени неуспешната стратегија за...

Каракамишева: Зоран Заев има право да го менува само своето име, не и името...

Универзитетската професорка Тања Каракамишева на својот Фејсбук профил жестоко реагираше на вчерашната изјава на премиерот Заев во Давос. Според Каракамишева, Заев е понизен пред неговиот...

Сиљановска: Ваквото воведување на Законот за јазиците е нотарно кршење на Деловникот кој што...

-Јас немам ништо против проширување на употребата на јазикот кој што го зборуваат 20% во случајот значи албанскиот јазик. Но како професор по Уставно...

Милошоски до Заев и Ципрас: „Република Македонија“ во Уставот се спомнува 288 пати, и...

„Заев и Ципрас на средбата во Давос пребројале дека поимот „Република Македонија“ во Уставот на државата се спомнува 288 пати. Точно! И тоа не смее да се...

Момироски: Ако се случи национална катастрофа да нема македонска нација товарот ќе го понесат...

Навистина не знам како некој воопшто замислува да ја води својата политичка кариера, дури и за својата лична безбедност, доколку некој се обиде да...

По Заев, се јави и Милчин: Да се преименуваме во Република Македонија (Скопје)

Поранешниот прв човек на соросовата фондација во земајва и поранешен член на претседателството на СДСМ, Владимир Милчин, по средбата на Зоран Заев со грчкиот...

Колумна на Никола Србов: Националното помирување ни е насушно

Пред речиси десетина години со колеги од Катедрата за историја ги дискутиравме процесите на национално помирување во посткомунистичките држави. Констатацијата, секако, беше дека, за...

Македонски манифест: Ова се македонските велепредавници на кои треба да им се подигне паметник...

„Македонски манифест“ испрати јавно обраќање до македонскиот народ по повод изгласувањето на законот за јазиците со имињата и презимињата на сите Македонци во парламентот кои...

Тричковски од СДСМ: А да го скршиме малерот и на следните натпревари да играме...

Скандалозниот провладин аналитичар, новинарски перјаник на Зоран Заев и идеолог на СДСМ, Бранко Тричковски на својот Фејзбук профил се произнесе со шокантен коментар во...

Росоклија: Оваа власт ги помина сите црвени линии во владеењето со Македонците

Членот на МАНУ надвор од работниот состав и професор на Универзитет „Колумбија“ во Њујорк, Горазд Росоклија, со жесток коментар на „Фејсбук“ за начинот на...


Популарно