3 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

Емилија Гелева со отворено писмо до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Поранешната новинарката на МРТ и аналитичар, Емилија Гелева упати отворено писмо до Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Содржината на писмото ја пренесувама интегрално: Вчерашниот ваш прв...

Петров: Внатрешните квислинзи отворено работат за грчките интереси, па и не го кријат тоа

Бидејќи повторувањето е мајка на знаењето... Ова беше 2005 година, ама актуелно е и денес, затоа што владините квислинзи се посветени на промената на името...

ДРЖАВО, А ДА ТИ ДАДАМ ЈАС ТЕБЕ ОТКАЗ?

Сметам дека јас те плаќам, јас можам и да ти дадам отказ. Паразитираш на моите пари, даноци и придонеси. Кога и да ти притреба за...

Палевски: Притворот на лицата од 27-ми април е само провокација, изживување и обид да...

Палевски истакна дека луѓето кои влегле во Собранието не биле сите членови на ВМРО-ДПМНЕ, туку биле луѓе испровоцирани и навредени од постапките на одредени...

Чилиманов: Напад врз ВМРО е и напад врз стабилноста и концептот на македоската држава...

СДСМ се обидува со заплашување и апсења на неистомисленици да владее со државата, истакна новинарот и аналитичарот Цветин Чилиманов на гостувањето во  емисијата „Алфаскоп“...

Ефтов за новогодишната прослава на Заев во Солун: Која е оваа општа хипноза? Кое...

Новинарот Васко Ефтов реагира на неофицијалната посета на премиерот Зоран Заев кој новогодишните празници ги помина во Солун. Тој на својата страна на Фејсбук...

Македонски манифест: Премиере, не постои пострашна смрт од лишувањето на еден народ од неговиот...

„Македонски манифест“ испрати отворено писмо до Зоран Заев по повод најавата дека првото полугодие на следната година е вистинското време за менување на името...

Ефтов: Зоран и Заев се во постојана комуникација и дијалог иако повремено не се...

Бидејќи Зоран не можеше да го исполни ветувањето на Заев, Зијадин сега треба да му се лути на Села што преговарал со Заев, а...

Аговски за Груевски: Тоа беше човек со кој беше чест и гордост да се...

Борис Аговски, државен советник за политички прашања во Кабинетот на Премиерот и еден од најблиските соработници на поранешниот премиер и довчерашен лидер на ВМРО-ДПМНЕ,...

Колумна на Каракамишева: Антиреформска стратегија за правосудството

Низ целиот текст на нацрт-стратегијата, подготвувачите го користат терминот правосуден систем или правосудство, додека во насловот е употребен терминот правосуден сектор. Веројатно подготвувачите првенствено биле...

Популарно