24 C
Скопје
понеделник, септември 24, 2018

Ким Мехмети: Нема Албанци за да гласаат на референдумот, но тука се ДУИ со...

Аналитичарот и писател Ким Мехмети, ја анализираше започнатата кампања за референдумот на 30 септември во Македонија и истакна дека, иако нема Албанци за да гласаат...

Милошоски: Срамота е со буџетски пари на граѓаните, Владата да ги лаже болните –...

„Здравиот има 100 желби. Болниот и неговите најблиски имаат само една желба. Но, срамота е, со буџетски пари на граѓаните, Владата да го лаже народот,...

Цуцуловски: Прошетаа сите дипломати и државници, но никој не даде гаранција дека Грција нема...

Профеосорот Љубомир Цуцуловски реагираше на пораките кои досега ги пратија дипломатите кои дојдоа во Македонија, тој вели дека тие порачале дека евентуален успешен референдум...

Колумна на Александар Русјаков: ВАРВАРИТЕ ДОЈДОА!

СЕВЕРНО ОД УМОТ со АЛЕКСАНДАР РУСЈАКОВ Варварите дојдоа Почна реденката на Македонија. Која мајка изгубила политичар, еве деновиве кај нас може да си го најде. Столтенберг,...

ОДЛИЧНА АНАЛИЗА НА МИСЕВ: Македонија, мала држава на Балканот, каде канцеларката доаѓа да ти...

Владимир Мисев, еден од најдобрите аналитичари во Македонија со меѓународно искуство и реноме, кој воедно е и советник на ОДИХР за мониторинг на избори...

Отец Ивица Тодоров: Кој има очи – ќе види! Кој има ум – ќе...

ЗОШТО Македонците нема да гласаат на референдумот и зошто нашите вистински пријатели од НАТО И ЕУ тоа мора да го разберат! Животот е сложен, но...

Каракамишева: Садизмот на странциве ги пука сите плафони, Народот ќе служи како вода за...

Садизмот на странциве ги пука сите плафони! Од сите до сега дојдени како и од тие што се најавени дека допрва ќе дојдат слушнаме само...

ЖЕСТОКА ДИСКУСИЈА: Познат аналитичар објаснува зошто треба да се бојкотира!

Познатиот аналитичар Владимир Мисев кој беше извршен директор на Институтот за Демократија, а моментално работи како експерт во ОДИХР токму за избори и за...

Русјаков: Дали по влез во ЕУ и НАТО татичко Димитров и чичко Зоќи ќе...

По спроведената анкета на репрезентативен примерок од 1.786.908 испитаници, дојдовме до следните резултати: 1. На прашањето, „Дали договорот со Грција ќе влијае позитивно на бракот,...

Нонковиќ: Македонија ќе остане без одбрана и секој подобро вооружан ќе може да не...

СТОЛТЕНБЕРГ ДОЈДЕ ДА НЕ УБЕДУВА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, НО ЗНАЕТЕ ЛИ ДЕКА МАКЕДОНИЈА ОСТАНУВА БЕЗ ОДБРАНА И ДЕКА НАСКОРО ЌЕ МОЖЕ СО ПУШКИ И ПИШТОЛИ...

Популарно