7 C
Скопје
петок, февруари 23, 2018

Бугарите го нападнаа Љубчо: Не барај „војводо“ прошка од Грците за она што им...

Петар Колев, македонски Бугарин и основач на новата партија во Македонија ГДУ, денеска објави порака до Љубчо Георгиевски на кој му порачува да „не бара...

Колумна на Алдо Климан: Don’t tоuch our Republic of Macedonia!

Почујте, мрачни грчки фанатици, немате само вие боја за „бетонирање црвени линии“! И ние, Македонки и Македонци и целиот македонски народ, имаме свои бои,...

Зеколи: Заев настојува да ја зароби државата, СДСМ ќе заврши како ДУИ

Поранешниот македонски амбасадор во ОБСЕ, Арсим Зеколи, го обвини премиерот Зоран Заев за обид да ја зароби државата, а за неговата партија СДСМ предвидува...

Колумна на Тања Каракамишева: КОИ СМЕ НИЕ, МАКЕДОНЦИТЕ?

Лекција бр.1 за Заев, Шилежето, Рада, и другите незналици КОИ СМЕ НИЕ, МАКЕДОНЦИТЕ? Според науката и објавените научни стојалишта на странски автори (Welz, Szulc, Orbini, Kostrzevsky,...

Героски и новинарите од СДСМ коментираат: Репликата што требаше да ја изговори Заев

РЕПЛИКАТА ШТО ТРЕБАШЕ ДА ЈА ИЗГОВОРИ ЗАЕВ "Пријатели, ве молам, ако ме почитувате, тргнете го овој црвен тепих од лозјево. Јас не сум филмска старлета...

Владиката Агатангел со повик за отрезнување и вразумување: Да ги посрамиме сите оние што...

Драги мои Македонци! Воведени сме во големо и страшно искушение. Стоиме пред еден од најголемите предизвици во нашата историја. Дојдено е времето да ги...

Колумна на Петар Арсовски: Дали се распаѓа прикаската на Заев?

Во последниот период сме сведоци на се погласни критики за СДСМ и Заев. Дури и оние кои до пред само некој месец упорно го...

Колумна на Мирка Велиновска: Стегни си го бабулето Геро, иднината ти закажа состанок!

Многу е глупо нормални луѓе да очекуваат дека од ,,западно-балкански,, бројлери од медиумскиот кокошарник на Сорос, или од гебелсовата пропагандна фабрика на УСАИД, ЦИА...

Бранко Манојловски: Шеќеринска има албански корени

Вешто избегнувајќи го одговорот на прашањето на Ефтов во повеќе наврати сепак на крајот одговори  на прашањето „Дали прабаба и на госпоѓата Р.Ш. била Албанка?“,...

Колумна на Михајло Маневски: РАСПАД НА ДРЖАВАТА!

Законот за употреба на јазиците увод во распад на државата Пратениците на СДСМ во Собранието на Македонија грубо ја прекршија  заклетвата дека ќе работат во...

Популарно