9.3 C
Скопје
сабота, март 23, 2019

НЕЗАБОРАВ: 13 години од референдумот против територијалната поделба на Република Македонија!

НЕЗАБОРАВ: РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ОПШТИНИТЕ, 7 НОЕМВРИ 2004 ГОДИНА... На 4 ноември 2004 година, САД ја признаа Македонија под нејзиното државно име. Одговорот на американскиот претседател...

Росоклија: Оваа власт ги помина сите црвени линии во владеењето со Македонците

Членот на МАНУ надвор од работниот состав и професор на Универзитет „Колумбија“ во Њујорк, Горазд Росоклија, со жесток коментар на „Фејсбук“ за начинот на...

Колумна на Васко Белески: МАКЕДОНИЈА ВО ТУНЕЛОТ НА СРАМОТ!

Знае ли актуелнава власт за срам и почит? Знае ли Заев за тага и сочувство? Додека власта празнеше ниски страсти, плех музика и државни пари...

Хасипи до Иванов: Веќе ништо не бараме, со сила ќе си го земеме!

По одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не го потпише указот за Законот за јазиците, реагираше и новинарот на Коха, Урим Хасипи. Тој вели...

Каракамишева: Како не им се смачи да верглаат исти лаги и измислици – Ко...

Партиските тролови ставени на центрифуга повторно да ме нападнат и да ме наклеветат! И не ми е прв, ниту ќе биде последен пат да...

Милчин: Ќе го потсети ли некој Талат Џафери дека е претседател на Собранието на...

Ќе го потсети ли некој Талат Џафери дека е претседател на Собранието на Република Македонија, односно на парламентот во кој има пратеници Македонци, Албанци,...

Србов: Референдумот беше поништен од граѓаните, со тоа Собранието нема за што воопшто да...

Крадење на суверенитетот Граѓаните во Македонија треба да се повеќе свесни дека тие се носители на суверенитетот на државата и дека со тоа стојат највисоко...

Ефтов: Изгледа сум јас единствениот удбаш кој никогаш не стана уредник

Пак ги напикаа да бидат портпароли и министри во Владата. Да бидат потпретседатели на партии. Кандидати за пратеници. Лидери на револуцијата со пенкало. Нели...

Ристова-Астеруд: Законот за употреба на јазиците 2018 – рамковна и уставна тиранија на малцинството

Проф. д-р Каролина Ристова-Астеруд, поранешна пратеничка на СДСМ во Собранието на Република Македонија (2002-2006), поддржувачка на Рамковниот договор, која во својот мандат се „претепувала„...

Росоклија: Само болен ум може да смисли идентитетски геноцид врз Македонскиот народ

САМО БОЛЕН УМ МОЖЕ ДА СМИСЛИ ИДЕНТИТЕТСКИ ГЕНОЦИД ВРЗ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Може ли ум кој не е болен, да направи, да предложи и да спроведе...


Популарно