17 C
Скопје
понеделник, септември 24, 2018

Јане Ченто: Не треба повеќе попуштање кон Албанците – станавме граѓани од втор ред

Ни ја нападнаа државата во 2001, убиваа наши браќа во заседи, во 2002 ги симнаа од планина и ги сместија во канцеларии државни со...

Отворено писмо од Соња Тарчуловска: Не можете да нè оцрните, нас не можеше да...

Откако денеска низ медиумите се обидоа да го дискредитираат семејството Тарчуловски, поради тоа што добивале по 5.000 евра месечно додека Јохан Тарчуловски беше во...

Колумна на Емилија Гелева: Емисарите од „мочуриштето“ од Вашингтон фатени на злодело

Овој (Хојт Јииии) што ја посетувал „јоо бјутифул кантри“ веќе 10 години, директно фатен во лага. Соросписките медиуми излегоа со наслови дека се посрамотил...

Хасипи до Иванов: Веќе ништо не бараме, со сила ќе си го земеме!

По одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не го потпише указот за Законот за јазиците, реагираше и новинарот на Коха, Урим Хасипи. Тој вели...

ВИДЕО: Васко Ефтов го избриша подот со Сашо Тасевски, кој пак посрамен избега од...

Директорот на Драмски театар, кој претходно беше активист на сдсмовската Шарена револуција вечерва го напушти интервјуто во емисијата „Во центар“ на новинарот Васко Ефтов. Откако...

Колумна на Тодор Петров: Има ли некој нормален или сите се наркомани?

Кога се појави ВМРО-ДПМНЕ на чело со Љупчо Георгиевски на македонската политичка сцена, по дисолуцијата на поранешна СФР Југославија, Македонците мислеа дека ќе стават...

Да ти нацртам: Како се растура држава (ВИДЕО)

Погледнете, објаснети се сите фази, проверете во која фаза сме ние и дали нешто може да се направи за да се спречи овој процес!?,...

Емилија Гелева со отворено писмо до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Поранешната новинарката на МРТ и аналитичар, Емилија Гелева упати отворено писмо до Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Содржината на писмото ја пренесувама интегрално: Вчерашниот ваш прв...

Михајловски: Трепетот на предавството, лагата која ве поти, стравот кој ви ја суши устата...

ВНИМАНИЕ! Постов е само за оние со кои три години сме по контра-протести, ГДОМ, ГИ4 и сл. Ако си бил на другите, тука престани...

Корибко: Владата, инсталирана од САД со државен удар, ќе го смени името на Македонија...

„Федерација на Вардарска Албанија“ е новото име на Македонија што ѝ го предвидува Андреј Корибко, политички аналитичар роден во САД, а живее во Русија,...

Популарно