22.6 C
Скопје
понеделник, март 18, 2019

Чилиманов за дволичноста на „Шарените“: Вчера се радуваа, вечерва ќе скандализираат

Новинарот Цветин Чилиманов преку Фејсбук објава ја опиша дволичноста на учесниците во Шарената револуција кои ги модифицираат своите ставови во зависност од тоа што им...

Мицковски: Протести во Албанија, Црна Гора, Србија и Босна – Памет у глаа дечки,...

Протести во Албанија, во Црна Гора, во Србија и во Босна. Протести кај членки на НАТО и кај антизападни влади во регионот. Протести против влади...

Маја Платнар: Уморна сум од шокови, тага, неправда, лоши вести… Земете ни ги душите,...

Уморна сум! Уморна сум од шокови, од тага, од неправда, од лоши вести Уморна сум да зборувам постојано за нечија вина, за туѓи грешки, за...

Ангелов со емотивно писмо до сопругата: Не тагувај Наташа, и покрај се, задоволство ми...

Претседателот на Македонското патриотско здружение „Ќосето“, Горан Ангелов кој вчера беше осуден на 12 години затвор поради „тероризам на 27 април“ напишал писмото до...

МАРИЈА БОШКОВСКА ЈАНКОВСКИ ЗА КАПИТАЛ: На бизнис заедницата и инвеститорите ќе им помогнеме во...

Марија Бошковска Јанковски директор на Централен регистар Многу скоро ќе стартува Регионалниот портал на бизнис регистри (Business and Financial Data Exchange – BIFIDEX), кој е наменет...

Колумна на Џејсон Мико: Грчката пропаганда, нивните лаги и „вештачки концепти“

Имам една гатанка за вас: дали можете да бидете пријатели, и да го продлабочите пријателството со луѓе кои ги сметате за „вештачки концепт“? Всушност, ова...

Ивор Мицковски: Ова не е Европа, ова е фашизоидна реторика на изгубени и неписмени...

Претседателот на Европскиот парламент Тајани, прво си ја припои Истра кон Италија, па сега го фали Мусолини, инаку и агресор на овие наши територии. И...

Колумна на Ристо Никовски: МАКЕДОНИЈА ГИ РЕШИ ПРОБЛЕМИТЕ НА НАТО И ЕУ, НЕ СО...

Од 2008 година, на срамен, нелегален и силеџиски начин НАТО и ЕУ ни имаа поставено блокада, уцена и ултиматум – прво името потоа членство....

Димков до „неписмениот министер“: Како се разбираа Кирил и Методиј, Гоце Делчев и Мисирков...

НЕПИСМЕН МИНИСТЕР Има ли крај на понижувањата што ни ги приредува министерот Димитров. Не беа доволни страдањата на МАКЕДОНЦИТЕ во минатиот век кој ги приреди...

Владимир Милчин: ЗА ЈАЗИКОТ НАШ НАСУШЕН

По изјавата на македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров дека Mакедонскиот јазик е различен од јазикот на Македонците во Грција и бурните реакции и негодувања...


Популарно