-1 C
Скопје
среда, декември 12, 2018

Светски познатиот виолончелист Јан Максин ја вклучи Јовано Јованке во својот нов албум (Видео)

Јан Максин е светски познат виолончелист. Тој е од руско потекло и живее во САД. Максин избра да го украси својот нов албум со...

НАУЧНО ДОКАЖАНО: Македонците се првите луѓе во Европа и сите европски народи имаат потекло...

ШОКАНТНО ОКТРИТИЕ! Научно докажано: Македонците се првите луѓе во Европа и сите европските народи имаат потекло од Македонците!!! Според направените генетски тестови на скелетите на...

СДСМ: Обвинението против Актор е уште еден доказ зошто Зврлевски мора да замине!

Скандалозното непостапување на Марко Зврлевски кој ја зароби правната држава се покажа на дело со извештајот на ОЛАФ, Европската агенција за борба против корупцијата,...

Владо Мисајловски: Лагите на Заев нема да го подигнат стандардот на граѓаните и нема...

Интегрален текст од прес конференција на Владо Мисајловски Почитувани, Зоран Заев треба да каже до каде се 500-те километри нови автопати кои ќе ги гради во...

Заев сега ја води владата на Република Македонија и има одговорност да ги реализира...

Соопштение до јавноста - реакција на соопштението на СДС Зоран Заев сега ја води владата на Република Македонија и има одговорност да ги реализира ветувањата...

Груевски во Унгарија на работна сесија со десничарските партии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска присуствуваше на работен состанок со премиерот на Унгарија, Виктор Орбан и со десничарските партии од Балканот. На состанокот Груевски...

Новата Влада предводена од СДСМ ќе ги отвори евро-атлантските перспективи што Груевски намерно ги...

Новата рефорсма Влада предводена од СДСМ ќе работи посветено на отворање на евро-атлантските перспективи што се врвен државен интерес и коишто носат добро за...

ВМРО- ДПМНЕ: Досегашните чекори на новата влада се антиреформски и не носат никаква дополнителна...

Зоран Заев навечер најавува дека ќе стори се за да ги подобри односите со Грција и да ги убеди јужните соседи да престанат да...

Времето денес

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, во јужните делови нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во првата половина од денот....

Груевски-Хан: И како опозиција силно ќе работиме Македонија да добие преговори со ЕУ и...

ВМРО-ДПМНЕ и како опозиција силно ќе работи Македонија да добие преговори со Европската унија и членство во НАТО. Оваа порака од Брисел денеска ја...

Популарно