-2 C
Скопје
сабота, февруари 23, 2019

Ефтов: Шарените револуционери со задоцнета памет се свестат дека учествувале во нешто ужасно

Во периодот кој следи, првоборци на Шарената Револуција со грижа на совест и задоцнета памет ќе почнат да ни пишуваат Фејсбук статуси каде ќе...

Ивона Талевска призна дека затајувала данок – СЈО бара да ги врати парите

Уредничката на „Вечер“, Ивона Талевска денеска во судот ја призна вината за обвиненијата за даночно затајување во случајот „Тифани“ што СЈО го покрена против неа. „Признавам вина за...

Заев-Маркуш: Поддршка од Словачка за интеграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО

Словачка ја поддржува Македонија во ЕУ и НАТО интеграциите и ќе и помага во значајните области, истакнале на денешната средба во Скопје премиерот Зоран...

„Школата за млади лидери“ на Иванов – најдобар социјално одговорен проект во Европа

Сакаме да изградиме млади луѓе со вистински вредности, интегритет и отворен ум, порача македонскиот претседател Ѓорге Иванов на свеченото отворање на Светскиот форум на бизнис ангели, што...

Се полни државна администрација – СДСМ забрзано вработува партиски војници

Нов бран на партиски вработувања во Јавното претпријатије за државни патишта. Ова претпријатије во последните неколку месеци стана синоним за вдомување на партиските кадри...

Заев за ОРФ: Македонија се надева на решение со Грција до јули

Верувам дека ќе успееме успешно да ги завршиме преговорите до самитот на НАТО во јули, рече Заев. Македонија се надева дека до Самитот на НАТО...

Грчка Алфа ТВ: Коѕијас во следните денови ќе го посети Скопје

Шефот на грчката дипломатија во следните денови доаѓа во Скопје, објави грчката телевизија Алфа. Во прилогот емитуван во централното издание на вестите, новинарката повикувајќи се...

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Депонија никна среде Центар, на Богдановиќ не му пречи овој извор на...

Во центарот на Скопје, Богдановиќ пред себе гледа депонија, но очигледно не му пречи граѓаните од околината да живеат покрај ваков извор на зарази. Ова...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го врати криминалот на улица и ја загрози безбедноста на граѓаните со...

Од ВМРО-ДПМНЕ порачуваат дека Судот мора да се ослободи од стегите на власта, а Македонија од заробена држава повторно да се врати на демократските принципи...

Георгиевски: Името Македонија повеќе ја загрозува Бугарија отколку било која географска додавка

Зачестените изјави од бугарски политичари и аналитичари дека Бугарија нема да прифати име со географска одредница која ги загрозува нивните интереси е непринципиелен притисок...


Популарно