4.8 C
Скопје
понеделник, март 25, 2019

На затворено рочиште за „Поткуп“ се слушаат разговори од ПИМ

Судењето за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, продолжи денеска во новата зграда на Кривичниот суд со слушањето на разговори од Посебните истражни мерки...

Рот: ЕУ со заедничка позиција кон Русија

За германскиот весник „Велт“, Рот рече дека санкциите на ЕУ против Русија треба да се одржат, но со цел Русија да се доведе на...

Во Њујорк доделување на Пулицеровата награда

Наградата се доделува во 14 категории, од најдобро известување преку фотографија и критика, до коментар. Имињата на добитниците на Пулицеровата награда во категориите новинарство и...

Целосно изгоре пицерија во Скопје

На 16.04.2018 година околу 04.00 часот во Единицата за информации Скопје, од страна на случаен минувач било пријавено дека во трговскиот центар „Чаирчанка“  на...

Илјадници повици на британска линија против модерно ропство

Минатата година вкупно 3.710 повици од жртви и од јавноста довеле до околу 1.450 упатувања во групи кои се борат против ропство, покажаа податоци...

Продолжи судењето за нападот врз Села, ќе сведочи и Мухамед Зекири

Фото: МИА Со давање исказ на сведокот Абдул Фета Аљими, кој е донесен од притвор, во Кривичниот суд денеска продолжи судскиот процес за обидот за убиство на пратеникот...

Палевски: Душманскиот проект за промена на името е добро испланиран, за наша среќа изведувачите...

#ПРОМЕНА ИМЕ Во моментов, состојбата е следна. Проектот душмански мора да се признае е детален, добро испланиран. Тоа е "доброто", а за наша среќа, изведувачите...

НЕКОЈ ОЧИГЛЕДНО ЛАЖЕ: Власта и опозицијата во Грција се препукуваат поради ставовите на Заев

По изјавите на Заев за агенцијата МИА, дека Скопје не разговара за промена на Уставот, ниту за име за севкупна употреба, односно ерга омнес,...

Русјаков: Република Горна Македонија за мене ќе биде окупаторска држава

Да си повторам нешто што веќе сум го напишал и во вмроовско време: Република Горна (Северна, Вардарска, во заграда не знам што) Македонија за...

Led Zeppelin

Лед Зепелин  беше англиска рок група основана во 1968 година составена од гитаристот Џими Пејџ, пејачот Роберт Плант, тапанарот Џон Бонами басистот Џон Пол Џонс. Со својот тежок гитарски...


Популарно